2015 წელს კრიმინალის მიერ მოკლული პოლიციელის, გიორგი ბერუაშვილის შვილი სკოლაში პირველად შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა წაიყვანა.
გიორგი მღებრიშვილის ინიციატივით, ტრადიციად დამკვიდრდა, რომ შსს-ს დაღუპული თანამშრომლების უმცროსლკასელ შვილებს შს მინისტრი და სამინისტროს ხელმძღვანელი პირები სასწავლო წლის დაწყებას პირადად მიულოცავენ, საჩუქრებს გადასცემენ და სკოლაში წაიყვანენ. წელს გიორგი მღებრიშვილი, სასწავლო წლის დაწყებასთან დაკავშირებით, გიორგი ბერუაშვილის პირველკლასელ შვილს - თამარ ბერუაშვილს ბორჯომში ესტუმრა, საჩუქრები გადასცა და სკოლაში წაიყვანა.
შსს-ს სამცხე-ჯავახეთის სამხარეო მთავარი სამმართველოს ბორჯომის რაიონული სამმართველოს უბნის ინსპექტორ-გამომძიებელი გიორგი ბერუაშვილი 2015 წლის 23 იანვარს ლიკანში, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს, მეწყვილესთან ერთად პატრულირებისას, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევმა პირმა ცეცხლსასროლი იარაღიდან რამდენიმე გასროლით დაჭრა. დამნაშავემ შემხვედრ პოლიციელებს დანახვისთანავე ცეცხლსასროლი იარაღიდან ცეცხლი გაუხსნა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. სროლის შედეგად, ორივე სამართალდამცველი დაიჭრა. პოლიციამ დამნაშავე დააკავა. ექიმებმა დაჭრილი პოლიციელების გადასარჩენად ყველაფერი გააკეთეს, თუმცა, მდგომარეობის სიმძიმის გამო, გიორგი ბერუაშვილი გარდაიცვალა.
„ქუჩას, სადაც პატარა თამარს სკოლაში წასაყვანად მივაკითხე, მისი გმირი მამის სახელი ჰქვია, მამის, რომლის სიცოცხლე კრიმინალის ტყვიამ იმსხვერპლა...
ჩემთვის ძალიან მძიმე იყო ამ ქუჩის გავლა, მძიმეა ის პასუხისმგებლობა, რომ ცხოვრების ამ უმნიშველოვანეს ეტაპზე გიორგის მაგივრად მისი შვილი სკოლაში პირველად მე უნდა მივიყვანო...
დღეს თამარის ცხოვრებაში ერთ-ერთი უმნიშვნელოვანესი დღეა, რომელიც მამასთან ერთად უნდა გაეზიარებინა... დღეს მის გვერდით მთელი პოლიციაა, ის მთელი ცხოვრება ჩვენი დიდი ოჯახის წევრი იქნება... ჩვენ ჩვენი დაღუპული თანამებრძოლების შვილებზე ყოველთვის ვიზრუნებთ“,- განაცხადა შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გიორგი მღებრიშვილმა.

Daughter of police officer Giorgi Beruashvili, killed by the criminal in the line of duty, was taken to school by Minister of Internal Affairs Giorgi Mgebrishvili for the first time.
Under the initiative of Giorgi Mgebrishvili it was established as a tradition that each year, children of the police officers fallen in the line of duty, receive presents and are taken to school by the Minister and other officials of the agency. This year Giorgi Mgebrishvili arrived in Borjomi to congratulate daughter of Giorgi Beruashvili, Tamar Beruashvili with the beginning of the school year, handed over presents and took her to school for the first time.
On 23 January, 2015 district inspector-investigator at Borjomi regional division of Samtskhe-Javakheti Regional Main Division Giorgi Beruashvili was fulfilling police duties in Likani when he was subject to multiple shots made by resident of Borjomi, several times convicted person. Criminal opened fire towards police officers and left the crime scene. As a result of fire both of the policemen received wounds. Law enforcers managed to detain the criminal. Medics did their best to safe officers’ lives, however Giorgi Beruashvili died due to the heavy injuries.
“Street, where I met Tamar to take her to school, is named after her father who is a hero, killed in the line of duty by the criminal’s bullet…
It was very hard for me to walk on this street, undertaken responsibility is very hard and realization of the fact that on this very important moment I have to take Giorgi’s daughter to school instead of him…
Today Tamar is experiencing the most important day in her life, which should be shared with her father…. Today entire police stands along with her, she will be member of our big family for the rest of her life… we’ll always take care of children of fallen policemen”.-stated Minister of Internal Affairs.