შინაგან საქმეთა სამინისტროში ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის - "სისხლისსამართლებრივი დევნისა და გამოძიების ხარისხის გაუმჯობესება საქართველოში" - მმართველი კომიტეტის შემაჯამებელი შეხვედრა გაიმართა.
ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღო შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ. მინისტრის მოადგილემ პროექტის ფარგლებში წარმატებით განხორციელებულ აქტივობებსა და მნიშვნელოვან მიმართულებებზე ისაუბრა. “მინდა ხაზი გავუსვა, რომ პროექტმა მნიშვნელოვნად დაუჭირა მხარი შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების გაძლიერებას და სხვადასხვა ეტაპზე რეფორმირების პროცესის წარმატებით განხორციელებას. პროექტით გათვალისწინებულ მიმართულებებს შორის აღსანიშნავია: ანალიზზე დაფუძნებული საპოლიციო საქმიანობის ხელშეწყობა, გამოძიების მეთოდები, გამოძიების პროცესის შეფასება, საგამოძიებო რეფორმის ხელშეწყობა, დანაშაულის ადგილის მართვა, შსს-ს აკადემიის შესაძლებლობების გაძლიერება, დანაშაულის სტატისტიკის წარმოება, სტრატეგიული კომუნიკაციების განვითარება, დისციპლინური სამართალწარმოება და სხვა“, - აღნიშნა ალექსანდრე დარახველიძემ.
ონლაინ შეხვედრაზე მმართველი კომიტეტის წევრებმა ბოლო წლების განმავლობაში პროექტის ფარგლებში მიღწეული შედეგები შეაჯამეს.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ ევროკავშირის დელეგაციის წევრები, შინაგან საქმეთა სამინისტროს, გენერალური პროკურატურისა და სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახურის წარმომადგენლები.

The final meeting of the Steering Committee of the EU-funded project - "Improving Quality of Prosecution and Criminal Investigation in Georgia" was held at the Ministry of Internal Affairs.
Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksander Darakhvelidze took part in the final meeting of the Steering Committee. The Deputy Minister stressed the importance of successful implementation of the project and highlighted directions supported by the EU-funded project. "I would like to emphasize that the project has significantly supported the strengthening of the capacity of the Ministry of Internal Affairs and the successful implementation of the reform process at various stages. Among the activities carried out within the project, I would like to highlight important issues: promoting of Intelligence Led Policing, Investigation methods, Evaluation of the investigation process, Promoting Investigative Reform, Crime Scene Investigation, Capacity building of the MIA Academy, Production of crime statistics, strategic communications, disciplinary proceedings and more”- mentioned Darakhvelidze.
At the online meeting members of the Steering Committee summerized the results achieved within the project in recent years.
The distance meeting was also attended by the representatives of the EU delegation, the Ministry of Internal Affairs, the Prosecutor’s Office of Georgia and the State Inspector’s Service.