შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, გიორგი ბუთხუზი საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ "112"-ს ესტუმრა და ცენტრის თანამშრომლებს "112"-ის დღე მიულოცა.
შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილეს საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრი "112"-ის დირექტორმა, გიორგი არსოშვილმა, მოადგილეებთან ერთად უმასპინძლა.
გიორგი ბუთხუზმა ქოლ-ცენტრი და 112-ის სასწავლო ცენტრი დაათვალიერა, ასევე, გაეცნო ოპერატორებისა და დისპეტჩერების მუშაობის სპეციფიკასა და სამუშაო პირობებს .
2009 წელს, ევროკომისიამ, ევროპარლამენტმა და ევროსაბჭომ 11 თებერვალი "112"-ის დღედ გამოაცხადეს. 11 თებერვალს, როგორც საქართველო, ასევე, მსოფლიოს 80-ზე მეტი ქვეყანა, მათ შორის, ევროკავშირის წევრი სახელმწიფოები, "112"-ის დღეს აღნიშნავს.

Deputy Minister of Internal Affairs, Giorgi Butkhuzi visited Public Safety Management Center “112” and congratulated center employees with the anniversary.
Deputy Minister of Internal Affairs was hosted by the Director of the Public Safety Management Center “112” – Giorgi Arsoshvili along with his deputy.
Giorgi Butkhuzi visited the call center and the training facility of the 112, where he got familiarized with the work specifics and environment of the operators and dispatchers.
In 2009, European Commission, European Parliament and the Council of Europe declared February 11, as the Day of “112”. On February 11, Georgia as well as more than 80 countries around the world, including EU member states, celebrates the “112” Day.