შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის მარნეულის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1993 წელს დაბადებული, წარსულში ქურდობის, ძარცვისა და ნარკოდანაშაულისთვის ნასამართლევი ო.ც. მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ფონიჭალის დასახლებაში დააკავეს. მას ბრალი ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვასა და გასაღებაში ედება.
დანაშაული 5-დან 14 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
სამართალდამცველებმა მოსამართლის განჩინების საფუძველზე განახორციელეს ბრალდებულისგან ნარკოტიკული საშუალების საკონტროლო შესყიდვები და აღნიშნული შესყიდვების ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
პოლიციამ ო. ც.-ს მიერ უკანონოდ გაყიდული დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალება "ჰეროინი" ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების არაერთგზის უკანონო შეძენა-შენახვის და გასაღების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სსკ-ის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ და „დ“ ქვეპუნქტებით, ასევე, ამავე მუხლის მე-5 ნაწილის „ა“, „დ“ და ,,ე“ ქვეპუნქტებით მიმდინარეობს.

The officers of Marneuli police division of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained O.Ts. (DoB 1993) (previously convicted in past for theft, robbery and drug-related crime) in Ponitchala for illegal purchase, possession and selling of drugs on the basis of the respective court decision.
The committed crime envisages from 5 to 14 years of imprisonment.
On the basis of the court decision, the law enforcers carried out covert purchase of drugs from the accused person and videotaped the process.
Police seized “heroin” drug in especially large quantities from O.Ts. as evidence, previously sold by the detainee.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase, possession and selling of drugs in especially large quantities, article 260, III part, sub-paragraph “A” and “D”, part V, sub-paragraph “E” of the same article of the Criminal Code of Georgia.