შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ისანი-სამგორის სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1983 წელს დაბადებული გ.ბ. ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის მცდელობის ბრალდებით, თბილისში, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 10 თებერვალს ყოფილი მეუღლე - თ.ე. ცივი იარაღით ყელის არეში დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
სამართალდამცველებმა გ.ბ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავეს. პოლიციამ დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ოჯახის წევრის მიმართ დამამძიმებელ გარემოებებში ჩადენილ განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.

The officers of Isani-Samgori police division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result immediate operative and investigative activities, detained G.B. (DoB 1983) in Tbilisi for attempted premeditated murder of the family member under the aggravating circumstances.
Investigation established that on February 9, detainee inflicted injury to throat area with a cold steel to his former spouse - T.E. and fled from the place of crime.
Law enforcers managed to detain G.B. several hours after the crime took place. The weapon of murder- knife, was seized by the policemen as evidence.
Investigation is in progress on the fact of premeditated murder of the family member under the aggravating circumstances, article 19-109, II part, sub-paragraph “F” envisaged by the Criminal Code of Georgia.