შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ნინო ჯავახაძე, საქართველოში ევროკავშირის წევრი ქვეყნების პოლიციის ატაშეებსა და მიგრაციის საკითხებში მეკავშირე ოფიცრებს შეხვდა.
შეხვედრის მიზანი იყო ევროკავშირთან უვიზო მიმოსვლის საკითხების ერთობლივი განხილვა.
მინისტრის მოადგილემ ხაზი გაუსვა საქართველოს ევროპულ და ევროატლანტიკურ მისწრაფებებს და ევროკავშირის წევრ სახელმწიფოებს ჩვენი ქვეყნის ევროინტეგრაციის პროცესის მტკიცე მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა.
ნინო ჯავახაძემ უვიზო რეჟიმთან დაკავშირებული გამოწვევების საპასუხოდ ჩატარებულ ღონისძიებებზეც ისაუბრა და შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და ევროკავშირის წევრ სახელმწიფოებს შორის არსებული საპოლიციო თანამშრომლობის გაღრმავების მზაობა გამოთქვა.
ევროკავშირის წევრი ქვეყნების პოლიციის ატაშეებმა და მიგრაციის საკითხებში მეკავშირე ოფიცრებმა მინისტრის მოადგილეს შესაბამის ქვეყნებში საქართველოს მოქალაქეებთან დაკავშირებით არსებული გამოწვევების შესახებ ინფორმაცია მიაწოდეს. მათ ხაზი გაუსვეს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ განხორციელებული ეფექტიანი ღონისძიებების მნიშვნელობას უვიზო მიმოსვლის წარმატებით განხორციელების პროცესში.

Deputy Minister of Internal Affairs, Nino Javakhadze held a meeting with the Police Attachs and Liaison Officers on Migration of the EU Member States in Georgia. The aim of the meeting was to jointly discuss issues related to visa-free travel with the EU.
The Deputy Minister emphasized Georgia's European and Euro-Atlantic aspirations and expressed appreciation towards the EU Member States for their firm support to country's European integration process.
Nino Javakhadze pointed out the measures undertaken in response to the challenges related to visa-free regime and expressed readiness to further deepen the police cooperation between the Ministry of Internal Affairs and the EU Member States.
The EU Police Attachs and Liaison Officers on Migration of the EU Member States shared the information on current challenges concerning the citizens of Georgia in respective countries. They have highlighted the significance of measures undertaken by the Ministry in order to ensure successful continuation of visa-free travel.