საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის უფროსი, გენერალ-მაიორი ზურაბ გამეზარდაშვილი, მოლდოვის ეროვნული პოლიციის 25 წლისთავისადმი მიძღვნილ ღონისძიებასთან დაკავშირებით, მოლდოვის რესპუბლიკაში ოფიციალური ვიზიტით იმყოფებოდა.
ვიზიტის ფარგლებში, ზურაბ გამეზარდაშვილი მოლდოვის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა მინისტრ ოლეგ ბალანს შეხვდა და ღირსშესანიშნავ თარიღთან დაკავშირებით საქართველოს შს მინისტრ გიორგი მღებრიშვილის მილოცვა გადასცა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ხაზი გაუსვეს ევროინტეგრაციისკენ ორი ქვეყნის საერთო მისწრაფებას და განიხილეს ვიზალიბერალიზაციის მიმართულებით საქართველოსა და მოლდოვის მიღწევები.
მოლდოვის შინაგან საქმეთა მინისტრმა ქართველ კოლეგებს ბოლო დროს განხორციელებული რეფორმები გააცნო და გამოცდილება გაუზიარა. მხარეებმა ასევე განიხილეს მიგრაციისა და ტრანსსასაზღვრო დანაშაულთან ბრძოლის საკითხები და კიდევ ერთხელ დაადასტურეს საერთო ინტერესთა სფეროებში ორმხრივი თანამშრომლობის მნიშვნელობა.
შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის უფროსმა, გენერალ-მაიორმა ზურაბ გამეზარდაშვილმა, საქართველოს შს მინისტრის სახელით, მოლდოვის შინაგან საქმეთა მინისტრი ოლეგ ბალანი საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მოიწვია.

Deputy Minister of Internal Affairs, head of the Border Police, General-Major Zurab Gamezardashvii is paying an official visit to Moldova in connection with the 25th anniversary of Moldova National Police.
Within the frames of the visit Zurab Gamezardashvili held meeting the Minister of Interior of Moldova Oleg Balan and handed over a gift in connection with the remarkable date on behalf of the Minister of Internal Affairs of Georgia, Giorgi Mgebrishvili.
At the meeting the two sides outlined mutual aspirations towards euro integration and discussed achievements of Georgia and Moldova in terms of the visa liberalization.
Minister of Interior of Moldova familiarized Georgian colleagues with recently implemented reforms and shared his experience. Sides also discussed migration and trans-border crime issues and once again outlined the importance of the cooperation in the sphere of the mutual interests.
Head of the Border Police, General Major Zurab Gamezardashvili has invited Minister of Interior of Moldova Oleg Balan to Georgia on behalf of Minister Mgebrishvili within the frames of the official visit.