შსს-ს ძიუდოს ევროპის ჩემპიონმა სპორტულმა კლუბმა ვენაში ევროპის საკლუბო ჩემპიონატის უმაღლესი ტურნირი - „ოქროს ლიგა“ მოიგო და სამშობლოში გამარჯვებული დაბრუნდა. შსს-ს ძიუდოისტებმა ქართული ძიუდოს ისტორიაში, საკლუბო დონეზე, პირველებმა შეძლეს ამ რანგის ტურნირის თასის მოპოვება.
სამშობლოში დაბრუნებულ გამარჯვებულ სპორტსმენებს თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში შს სამინისტროს და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ხელმძღვანელები, გულშემატკივრები, ოჯახის წევრები და მასმედიის წარმომადგენლები დახვდნენ.
შსს-ს ძიუდოს სპორტული კლუბი „მებრძოლი“ ავსტრიაში, ქალაქ ვენაში გამართული ევროპის საკლუბო ჩემპიონატის ფინალურ შეხვედრაში გერმანულ „აბენსბერგს“ დაუპირისპირდა და მეტოქე დაამარცხა (3:2). გადამწყვეტ დაპირისპირებაში, მძიმე წონით კატეგორიაში ადამ ოქრუაშვილმა გაიმარჯვა. ფინალამდე შსს-ს კლუბმა ტურნირზე ჯერ ფრანგული გუნდი „სენ ჟენევიევი“ (3:2), შემდეგ კი ნახევარფინალში - პორტუგალიური „სპორტინგი“ დაამარცხა (3:2).
ევროპულ სარბიელზე შსს-ს ძიუდოს სპორტული კლუბის ეს მეორე გამოსვლა იყო. შარშან „მებრძოლი“ ევროპის ჩემპიონატის ქვედა ლიგის გამარჯვებული გახდა. მომავალ წელს კი კონტინენტის უძლიერეს გუნდურ ჩემპიონატში მოსინჯავს ძალებს.
„შინაგან საქმეთა სამინისტროს ძიუდოს სპორტული კლუბი“, შს მინისტრის ინიციატივითა და დაცვის პოლიციის დეპარტამენტის ხელშეწყობით, 2014 წლის მაისში დაარსდა. კლუბის წევრთა უმრავლესობა საქართველოს ნაკრების ძიუდოისტია და მსოფლიო ჩემპიონატებისა და საერთაშორისო ტურნირების პრიზიორები არიან.

MIA Judo club has won the high-rank European club championship – “Golden League” and returned home with winner’s cup.
Sportsmen were met by the representatives and officials of the Ministry of Internal Affairs and Security Police at Tbilisi International Airport as well as fans, family members and media.
MIA Judo club –“Fighter” met German club and defeated the contender with 3:2. In the final battle Adam Oqruashvili contending in the heavy weight category became the winner. Before finals Georgian judo club competed with French (3:2) and Portuguese (3:2) clubs.
This was the second participation of the Georgian Judo Club on European arena. In the previous year Georgian sportsmen became the winner of the lower league. Next year, MIA Judo club will participate in the continent's strongest team championship.
Under the initiative of the Minister of Internal Affairs and with the support of Security Police Department Judo Club of the Ministry of Internal Affairs was founded in May 2014. Club is mainly comprised of Judoists from the national team of Georgia who are participants of international tournaments and world championships. Sportsmen returned from Japan several days ago.