შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილი საქართველოში ოფიციალური ვიზით მყოფ მექსიკის შეერთებული შტატების კონგრესის დელეგაციას შეხვდა. დელეგაციის შემადგენლობაში იყვნენ: მექსიკის შეერთებული შტატების კონგრესის საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტის თავმჯდომარე გაბრიელა კუევას ბარონი; მექსიკის შეერთებული შტატების კონგრესის წევრი, ეროვნული უშიშროების ორპალატიანი კომისიის პრეზიდენტი ისმაელ ერნანდეს დერასი; მექსიკის შეერთებული შტატების კონგრესის წევრი ხერარდო ფლორეს რამირესი; მექსიკის შეერთებული შტატების საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი საქართველოში მარტა ელენა ბარსენა კოკი.
შალვა ხუციშვილმა მექსიკელ სტუმრებს საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროში განხორციელებული რეფორმები, ასევე, მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტები გააცნო.
შეხვედრაზე მხარეებმა საერთაშორისო საპოლიციო თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს, ორი ქვეყნის სამართალდამცავ სტრუქტურებს შორის არსებული ურთიერთობები განიხილეს და თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.
მექსიკის შეერთებული შტატების კონგრესის დელეგაციის წევრები, საქართველოში ვიზიტის ფარგლებში, საკანონმდებლო და აღმასრულებელი ხელისუფლების წარმომადგენლებსაც შეხვდნენ.

Mr. Shalva Khutsishvili, the Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia met the delegation of the Congress of the United Mexican States during its official visit to Georgia. The delegation consisted of the Chairman of the Foreign Relations Committee of the Congress of the United Mexican States Ms. Gabriela Cuevas Barron; the member of the Congress of the United Mexican States, President of the Two-Chamber National Security Commission Mr. Ismael Hernndez Deras; the member of the Congress of the United Mexican States Mr. Juan Gerardo Flores Ramrez; the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Mexican States to Georgia H.E.Ms. Martha Elena Federica Brcena Coqui.
Mr. Shalva Khutsishvili introduced the guests the reforms implemented in the Ministry of Internal Affairs as well as current and planned projects.
The two parties stressed the importance of international police cooperation, discussed the relations between two agencies and agreed on further deepening of bilateral cooperation.
The members of the delegation of the Congress of the United Mexican States also met the representatives of legislative and executive government of Georgia during their official visit.