შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - ალექსანდრე დარახველიძემ გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა გაეროს მოსახლეობის ფონდის (UNFPA) საქართველოს ოფისის ახლად დანიშნულ ხელმძღვანელთან - მარიამ ბანძელაძესთან. ალექსანდრე დარახველიძემ მარიამ ბანძელაძეს თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და წარმატებები უსურვა.
შეხვედრაზე მხარეებმა შინაგან საქმეთა სამინისტროსა და გაეროს მოსახლეობის ფონდს შორის არსებულ მჭიდრო და ნაყოფიერ ურთიერთობებზე ისაუბრეს და სამომავლო თანამშრომლობის კიდევ უფრო გაძლიერების საკითხი განიხილეს.
მინისტრის მოადგილემ განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა საზოგადოებრივი უსაფრთხოების მართვის ცენტრ „112“-სა და გაეროს მოსახლეობის ფონდს შორის გაფორმებული ურთიერთგაგების მემორანდუმის ფარგლებში განხორციელებულ აქტივობებზე, მათ შორის 112-ის განახლებულ აპლიკაციაზე და ნაადრევი ქორწინების შესახებ სკოლის მოსწავლეების ცნობიერების ამაღლებაზე.
შეხვედრის დასასრულს ალექსანდრე დარახველიძემ გაეროს მოსახლეობის ფონდს მადლობა გადაუხადა შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის.
საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო მრავალი წელია თანამშრომლობს გაეროს მოსახლეობის ფონდთან ისეთი მნიშვნელოვანი მიმართულებებით, როგორიცაა: ადრეულ ასაკში ქორწინების წინააღმდეგ ბრძოლა; ქალთა და გოგონათა მიმართ ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლა და სხვ.

The Deputy Minister of Internal Affairs- Aleksandre Darakhvelidze held an introductory meeting with the newly designated Head of the United Nations Population Fund (UNFPA) Office in Georgia - Mariam Bandzeladze. Aleksandre Darakhvelidze congratulated Mariam Bandzeladze on her appointment and wished her success in future endeavors.
During the meeting, the parties highlighted close and mutually beneficial cooperation between the Ministry of Internal Affairs and UNFPA and agreed on priority directions for improving and strengthening their future collaboration.
The Deputy Minister emphasized on the activities carried out within the Memorandum of Understanding signed between the Public Safety Command Center “112” and United Nations Population Fund, including the updated 112 mobile application and raising the awareness of students on early marriage.
At the end of the meeting, Aleksandre Darakhvelidze expressed gratitude to the UNFPA Office in Georgia for its invaluable support in enhancing the capabilities of the Ministry of Internal Affairs.
The Ministry of Internal Affairs of Georgia has been collaborating with the United Nations Population Fund (UNFPA) for many years now in priority areas such as early marriage, violence against women and girls, etc.