საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ალექსანდრე დარახველიძე, ოფიციალური სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, ავსტრიის რესპუბლიკის შინაგან საქმეთა ფედერალურ მინისტრს - გერჰარდ კარნერს შეხვდა.
ორმხრივ შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსი - თემურ მღებრიშვილი და საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ავსტრიის რესპუბლიკაში - ქეთევან ციხელაშვილი.
ავსტრიის რესპუბლიკაში ოფიციალური სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში გამართულ შეხვედრაზე მხარეებმა სამართალდაცვით სფეროში არსებული თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს და სამომავლო ურთიერთობების პერსპექტივებზე ისაუბრეს. განსაკუთრებული ყურადღება საგანგებო სიტუაციების მართვის სფეროში არსებული ნაყოფიერი ორმხრივი თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე გამახვილდა. ალექსანდრე დარახველიძემ ავსტრიულ მხარეს მადლობა გადაუხადა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენელთა შესაძლებლობების განვითარებაში შეტანილი მნიშვნელოვანი წვლილისთვის და იმედი გამოთქვა, რომ არსებული ურთიერთობები მომავალშიც გაგრძელდება.
შეხვედრის ბოლოს, მხარეებმა ხელი მოაწერეს შეთანხმებას „საქართველოსა და ავსტრიის რესპუბლიკას შორის ბუნებრივი ან ტექნოგენური კატასტროფების დროს ურთიერთდახმარების და მათი პრევენციის სფეროში თანამშრომლობის შესახებ“, რომელიც ურთიერთთანამშრომლობის კიდევ უფრო გაღრმავების შესაძლებლობას იძლევა.
ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, დელეგაცია ასევე სახანძრო და საგანგებო სიტუაციების მართვის ცენტრსა და ვენის პოლიციის დირექციას ეწვია, სადაც დანაყოფების საქმიანობის სპეციფიკის შესახებ დეტალურ ინფორმაციას გაეცნენ.
ვიზიტის დასასრულს, მხარეებმა ხაზგასმით აღნიშნეს, რომ მზად არიან მომავალშიც აქტიურად გააგრძელონ ორმხრივი თანამშრომლობა სხვადასხვა მიმართულებით.

The Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia- Aleksandre Darakhvelidze held the meeting with the Federal Minister of Interior of the Republic of Austria- Gerhard Karner, within the framework of his official working visit to the Federal Republic of Austria.
Teimuraz Mghebrishvili, the head of the Emergency Management Service of the Ministry of Internal Affairs, and Ketevan Tsikhelashvili, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Austria, also participated in the bilateral meeting.
At the meeting held within the framework of the official working visit to the Federal Republic of Austria, the parties conferred on matters related to law enforcement cooperation and thoroughly explored the possibilities for future relations. Particular emphasis was placed on the significance of the productive bilateral cooperation in the realm of emergency management. Aleksandre Darakhvelidze extended gratitude to the Austrian side for its significant contribution to enhancing the capacities of the representatives of the Ministry of Internal Affairs of Georgia. The Deputy Minister expressed hope regarding the continuation of these relations.
At the end of the meeting, the parties signed an agreement “Between Georgia and the Republic of Austria in the Field of Mutual Assistance in Time of Natural and Manmade Disasters and their Prevention”. This pivotal agreement, provides unique opportunity to further enrich mutual cooperation.
As an integral part of the official visit, the delegation conducted informative visits to the Fire and Emergency Management Center and the Vienna Police Directorate. The visits afforded them comprehensive insights into the operational facets of these units.
At the end of the visit, the parties reaffirmed their unwavering readiness to actively advance bilateral cooperation across diverse domains in the future.