შსს-ს ანტიკორუფციული სააგენტოს დებულება გასაჯაროვდა. უკვე მრავალი წელია სამოქალაქო საზოგადოება და ექსპერტები შინაგან საქმეთა სამინისტროს ანტიკორუფციული სააგენტოს და სხვა დანაყოფების დებულებების გასაჯაროებას ითხოვენ. ამის გამო შინაგან საქმეთა სამინისტრო არაერთხელ გამხდარა კრიტიკის საგანი.
ვინაიდან სამინისტროს პრიორიტეტია ანგარიშვალდებულებისა და გამჭვირვალობის მაღალი სტანდარტის დამკვიდრება, მინისტრმა მიიღო გადაწყვეტილება, სააგენტოს დებულება გასაჯაროვდეს. დებულება უკვე საჯაროა და გამოქვეყნებულია საკანონმდებლო მაცნეში.
შსს აგრძელებს მუშაობას, რათა უახლოეს პერიოდში სხვა ქვედანაყოფების დებულებებიც გახდეს ხელმისაწვდომი საზოგადოებისთვის.

Regulation of Anti-corruption Agency Of the Ministry of Internal Affairs has been published. Throughout many years, civil society and experts were demanding to publish regulations of Anti-corruption Agency and regulations of other divisions of MIA. Owning to this request, MIA was often criticized.
Considering Ministry’s efforts to establish high accountability and transparency standards, Minister of Internal Affairs decided to make the mentioned regulation public, which has already been posted on “Legislative Herald of Georgia”.
Ministry of Internal Affairs continues to work in order to make regulations of other MIA departments available to the society in the nearest future.