შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, შეხვედრა გამართა საქართველოში თურქეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, ფატმა ჯერენ იაზგანთან.
მხარეებმა ისაუბრეს ორი ქვეყნის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული ნაყოფიერი თანამშრომლობის შესახებ, განიხილეს რეგიონში უსაფრთხოების კუთხით არსებული გამოწვევები, კერძოდ, ყურადღება გამახვილდა სამართალდაცვით, ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლისა და საზღვრისპირა სფეროებში თანამშრომლობის ინტენსიურ გაგრძელებაზე.
შეხვედრის დასასრულს, ვახტანგ გომელაურმა მხარეთა შორის შეხვედრების გამართვის დინამიურობის აუცილებლობასა და უსაფრთხოების სფეროში ერთობლივი კომისიის საქმიანობის მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება.

The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Turkey to Georgia, Fatma Ceren Yazgan.
The parties talked about the issues of fruitful cooperation between the law enforcement agencies of two countries. They also discussed existing challenges in terms of security in the region, more precisely, emphasis was made on continuation of intensified cooperation in the fields of law enforcement, fight against organized crime and cross-border security.
At the end of the meeting, Vakhtang Gomelauri focused on the necessity of holding dynamic meetings and the importance of Joint Commission’s activities in the field of security