შინაგან საქმეთა მინისტრი გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს, ჰუბერტ ქნირშს შეხვდა
ვიცე-პრემიერმა, შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გიორგი გახარიამ გაცნობითი შეხვედრა გამართა გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩთან საქართველოში, ჰუბერტ ქნირშთან. შინაგან საქმეთა მინისტრმა ელჩს საქართველოში დიპლომატიური მისიის დაწყება მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
შეხვედრაზე მხარეებმა, საქართველოსა და გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული, მჭიდრო და ეფექტიანი საპოლიციო თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს. გიორგი გახარიამ ხაზი გაუსვა გერმანიასთან ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავების პროცესში პოლიციის ატაშეების ინსტიტუტის განსაკუთრებულ როლს.
შინაგან საქმეთა მინისტრმა, გერმანიის ელჩს, სამინისტროს სისტემური განახლების ფარგლებში მიმდინარე რეფორმები გააცნო. მხარეებმა, ასევე, მიმოიხილეს ევროკავშირთან უვიზო მიმოსვლის ამოქმედების შედეგად არსებული გამოწვევები და მის გადასაჭრელად გადადგმული ნაბიჯები.

The Minister of Internal Affairs of Georgia met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to Georgia Mr. Hubert Knirsch.
Mr. Giorgi Gakharia – the Vice Prime Minister, Minister of Internal Affairs of Georgia held an introductory meeting with the Ambassador of the Federal Republic of Germany to Georgia Mr. Hubert Knirsch. The Minister of Internal Affairs congratulated the Ambassador on the start of his diplomatic missions in Georgia and wished success in future activities.
At the meeting the sides discussed the existing close and effective police cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and the Federal Republic of Germany. Mr. Giorgi Gakharia emphasized the special role of the Institute of Police Attachs in the process of deepening bilateral cooperation with Germany.
The Minister of Internal Affairs of Georgia introduced to the Ambassador the ongoing reforms within the framework of System Update of the Ministry. The sides also reviewed the challenges deriving from the enactment of visa-free travel with the EU and the steps to be taken to resolve these challenges.