შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა, საქართველოში დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, მარკ კლეიტონთან შეხვედრა გამართა.
მხარეებმა საქართველოსა და გაერთიანებული სამეფოს სამართალდამცავ უწყებებს შორის არსებული მჭიდრო და ეფექტიანი საპოლიციო თანამშრომლობის შესახებ ისაუბრეს. შეხვედრაზე განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა შავი ზღვის უსაფრთხოების გაძლიერებაზე, ასევე, საქართველოს ტერიტორიულ წყლებში ნატოს საზღვაო შენაერთებისა და ორმხრივი თანამშრომლობის ფარგლებში განხორციელებული საპორტო ვიზიტების მნიშვნელობაზე.
მარკ კლეიტონმა ვახტანგ გომელაურს გააცნო კიბერუსაფრთხოების მიმართულებით დაგეგმილი ახალი პროექტი, რომელიც უახლოეს მომავალში დაიწყება. როგორც ელჩმა განაცხადა, აღნიშნული პროექტი კიდევ ერთხელ ადასტურებს დიდი ბრიტანეთის მტკიცე მხარდაჭერას საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის მიმართ.
შეხვედრის დასასრულს, მინისტრმა ელჩს მადლობა გადაუხადა საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაძლებლობების განვითარებაში აქტიური მხარდაჭერისთვის.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, held a meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to Georgia, Mark Clayton.
Parties discussed the existing close and effective police cooperation between the law enforcement agencies of Georgia and the United Kingdom. Within the meeting, the particular attention was paid to strengthening the Black Sea security, and the importance of port visits of NATO Naval Units in the territorial waters of Georgia within the framework of bilateral cooperation.
Mark Clayton introduced to the Minister a new project planned in the field of cyber security, which will be launched in the nearest future. As stated by the Ambassador, commencement of the mentioned project once again demonstrates the unwavering support of Great Britain towards Georgia’s sovereignty and territorial integrity.
At the end of the meeting, the Minister expressed gratitude to the Ambassador for the active support in the capacity building of the Ministry.