შინაგან საქმეთა მინისტრმა, ვახტანგ გომელაურმა პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურის უფროს - ლელა ჯანაშვილთან გაცნობითი შეხვედრა გამართა. შეხვედრას შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე, ალექსანდრე დარახველიძე და პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურის უფროსის მოადგილე, ოთარ ჩახუნაშვილი დაესწრნენ.
ვახტანგ გომელაურმა ლელა ჯანაშვილს თანამდებობაზე არჩევა მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურის როლს საგამოძიებო მოქმედებების მონიტორინგის მიმართულებით და უწყებებს შორის კოორდინაციის მექანიზმების მნიშვნელობას.
ვახტანგ გომელაურმა შეხვედრის ბოლოს იმედი გამოთქვა, რომ პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურსა და შინაგან საქმეთა სამინისტროს შორის არსებული თანამშრომლობა კიდევ უფრო განმტკიცდება.

The Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri held an introductory meeting with the Head of the Personal Data Protection Service - Lela Janashvili. The meeting was also attended by the Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze and the Deputy Head of the Personal Data Protection Service, Otar Chakhunashvili.
Vakhtang Gomelauri congratulated Lela Janashvili on her election on the position and wished her success in her future endeavors.
The meeting highlighted the role of the Personal Data Protection Service in monitoring investigative activities and the importance of coordination mechanisms between the agencies.
At the end of the meeting, Vakhtang Gomelauri expressed hope that the cooperation between the Personal Data Protection Service and the Ministry of Internal Affairs will be further enhanced.