შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის გორის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1959 წელს დაბადებული ნ.ბ. არასრულწლოვნის მიმართ ჩადენილი სქესობრივი დანაშაულის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მამაკაცმა მეზობლად მცხოვრებ არასრულწლოვან გოგონაზე სექსუალურად იძალადა.
პოლიციამ ნ.ბ., ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებულის სახით დააკავა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-137-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The employees of Gori District Division of Shida Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative search measures and investigative activities, detained N.B. (DoB 1959 for a sexual crime committed against a minor.
The committed crime envisions from 15 to 20 years or life imprisonment.
The investigation established that the accused person sexually assaulted a female minor living in the neighborhood.
As a result of operative-search measures and investigative activities, the police arrested N.B. as a suspect.
The investigation is being conducted in accordance with Article 19-137, part IV of the Criminal Code of Georgia.