თბილისში, სასტუმრო „ამბასადორში“ გაჩენილი ხანძარი ლიკვიდირებულია. ადგილზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის 16 სახანძრო-სამაშველო ეკიპაჟი მუშაობდა.
მეხანძრე-მაშველები ხანძრის შესახებ შეტყობინების მიღებისთანავე გამოცხადდნენ შემთხვევის ადგილზე და დაიწყეს ხანძრის ქრობის სამუშაოები.
"ამ დროისთვის, ხანძარი სრულად ლიკვიდირებულია. ადგილზე მობილიზებული იყო 16 სახანძრო ეკიპაჟი, მეხანძრე-მაშველების სწრაფმა და ოპერატიულმა მოქმედებამ მოგვცა საშუალება, რომ დროულად მომხდარიყო ხანძრის ლოკალიზება და შემდეგ უკვე - ლიკვიდაცია. იყო ცეცხლის გვერდზე მდგომ შენობებზე გადასვლის საფრთხე, რაც მეხანძრე-მაშველებმა აღკვეთეს", - განაცხადა საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის უფროსმა, თეიმურაზ მღებრიშვილმა.

Fire that broke out in the "Ambassador" hotel in Tbilisi has been extinguished. 16 fire-rescue crews of the Emergency Situations Management Service of the Ministry of Internal Affairs worked on the spot.
Firefighters arrived at the scene immediately after the fire was reported and started fire-extinguishing works.
"At the moment, the fire has been completely extinguished. 16 fire crews were mobilized on the spot, the quick and operative action of the firemen enabled us to localize the fire timely and then extinguish it. There was a danger of fire to spread to other building on the side, which was prevented by the firemen." - stated the head of Emergency Situations Management Service, Teimuraz Mgebrishvili.