შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1961 წელს დაბადებული, საქართველოს მოქალაქე მუტალიმ გ. ქრთამის მიცემის ფაქტზე თბილისში დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მუტალიმ გ-მ შსს-ს სასაზღვრო პოლიციის საგამოძიებო-ოპერატიული მთავარი სამმართველოს თანამშრომელს საქართველოდან თურქეთის რესპუბლიკაში მსხვილფეხა პირუტყვის უკანონოდ გადაყვანაში დახმარების სანაცვლოდ, ქრთამის სახით 5000 ლარი გადასცა.
გამოძიება ქრთამის მიცემის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 339-ე მუხლის მე-2 ნაწილით).

The border policemen from the Operative-Investigation Main Office carried out investigative operation and detained a citizen of Georgia, Mutalim G. (DoB 1961), on the charge of bribery in Tbilisi.
Investigation established that the suspect had offered GEL 5000 bribe to the Officer from the Operative-Investigation Main Office, so that the latter would help him smuggle cattle over the State Border to the Republic of Turkey .
Investigation is ongoing on the above-mentioned fact according to the Criminal Code of Georgia, Article 339, Part II.