საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ნინო ცაციაშვილი, სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, სტრასბურგში ევროსაბჭოს ანტიდისკრიმინაციული დირექტორატის ხელმძღვანელს - ჯეროენ შოკენბროკს შეხვდა.
შეხვედრის მთავარ მიზანს წარმოადგენდა ანტიდისკრიმინაციული დეპარტამენტის ხელმძღვანელისა და ამავე დეპარტამენტის ბავშვთა უფლებების განყოფილების წარმომადგენლებისთვის საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ მიღწეული პროგრესისა და გამოძიების გაუმჯობესებული ხარისხის შესახებ ინფორმაციის მიწოდება, ასევე, სამომავლო თანამშრომლობის დაგეგმვა.
შეხვედრაზე ნინო ცაციაშვილმა დისკრიმინაციის ნიშნით ჩადენილი დანაშაულების გამოძიების მიმართულებით არსებულ პროგრესსა და გაუმჯობესებულ სტატისტიკაზე ისაუბრა. საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ ღონისძიების მონაწილეებს წარუდგინა ახალი გეგმები სამინისტროში არასრულწლოვანთა სპეციალიზებული დანაყოფის შექმნის შესახებ, რომელიც უშუალოდ პასუხისმგებელი იქნება არასრულწლოვანთა მიერ და მათ მიმართ ჩადენილი დანაშაულების ეფექტიან გამოძიებაზე.
შეხვედრის ფარგლებში, ევროპის საბჭოს წარმომადგენლებმა არსებული პროგრესი დადებითად შეაფასეს და ახალი დანაყოფის დაარსების მხარდაჭერასთან დაკავშირებით ინტერესი გამოთქვეს.
საქართველოს მხრიდან შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი - ნათია მეზვრიშვილი, პრემიერ-მინისტრის მრჩეველი გენდერისა და ადამიანის უფლებათა საკითხებში და იუსტიციის სამინისტროს წარმომადგენელი.

Within the frames of the work visit, the Deputy Minister of Internal Affairs – Nino Tsatsiashvili held meeting with the Head of Directorate of Anti-discrimination of the Council of Europe – Jeroen Schokkenbroek.
The main purpose of the meeting was to provide the Head of the Anti-Discrimination Department and the Child Rights Unit of the same Department with information on the progress achieved by the Ministry of Internal Affairs and the improved quality of investigation processes, as well as planning the future cooperation.
At the meeting Nino Tsatsiashvili spoke about the progress and improved statistics in the field of investigating cases of crimes related to discrimination. The Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia presented to the meeting participants the new plans for the creation of a specialized juvenile unit, which will be directly responsible for the effective investigation of juvenile crimes as well as crimes committed against them.
Within the frames of the meeting, the representatives of the Council of Europe positively assessed progress and expressed interest in supporting the establishment of the new unit.
From the Georgian side, the meeting was also attended by Head of the Administration of the Georgian government- Natia Mezvrishvili, Prime Minister's Adviser on Gender and Human Rights issues and representative from the Ministry of Justice.