საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური, მინისტრის პირველი მოადგილე - შალვა ბედოიძე და მინისტრის მოადგილეები - იოსებ ჭელიძე და გიორგი ბუთხუზი, სომხეთში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, სომხეთის რესპუბლიკის საპოლიციო დანაყოფებს ესტუმრნენ.
ვახტანგ გომელაურმა და მისმა მოადგილეებმა დაათვალიერეს სომხეთის პოლიციის ჯარები, სამხედრო ნაწილების შეიარაღება, სპეციალური საშუალებები, ჯავშანტექნიკა და საპოლიციო მანქანები.
სომეხმა სამართალდამცველებმა ქართველი სტუმრებისთვის საზოგადოებრივი წესრიგის დაცვის სიმულაციური ვარჯიში გამართეს. სპეცდანიშნულების რაზმის თანამშრომლებმა წარმოადგინეს საბრძოლო ტაქტიკის პრაქტიკული ელემენტები და განახორციელეს ტერორისტული ჯგუფის განეიტრალების ოპერაციის იმიტაცია.
საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი, ვახტანგ გომელაური ასევე იმყოფებოდა კომპლექს „წიწერნაკაბერდში", სადაც 1915 წელს დაღუპულ სომეხთა ხსოვნას პატივი მიაგო და მემორიალი გვირგვინით შეამკო.
ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრმა შეხვედრები გამართა სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრთან - ნიკოლ ფაშინიანთან და სომხეთის რესპუბლიკის პოლიციის უფროსთან - ვაჰე ღაზარიანთან.

The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, the First Deputy Minister Shalva Bedoidze and the Deputy Ministers - Ioseb Chelidze and Giorgi Butkhuzi visited the police units of the Republic of Armenia within the framework of their official visit.
Vakhtang Gomelauri and his deputies visited the Armenian police troops, viewed armament of military units, special means, armored technic and police vehicles.
Armenian law enforcers held a simulation exercise for Georgian guests for maintaining public order. Special forces personnel presented practical elements of combat tactics and imitated an operation to neutralize a terrorist group.
The Minister of Internal Affairs of Georgia, Vakhtang Gomelauri, also visited the “Tsitsernakaberd” complex, where he paid tribute to the memory of the Armenians who died in 1915 and laid a wreath at the memorial.
During the official visit, the Minister of Internal Affairs of Georgia held meetings with the Prime Minister of the Republic of Armenia - Nikol Fashinyan and the Chief of Police of the Republic of Armenia - Vahe Ghazaryan.