2016 წლის ივნისის თვე 517 038 ვიზიტით განისაზღვრა, რაც 2015 წლის იგივე პერიოდის მაჩვენებელზე 4,1 %-ით მეტია.
რაც შეეხება იანვარ-ივნისის ინტერვალს, ქვეყანაში უკვე 2 636 313 ვიზიტი განხორციელდა, რაც 12,9%-ით მეტია 2015 წლის ანალოგიური საანგარიშო პერიოდის მაჩვენებელზე.
ამასთან, შემოღებული პირობითი დაყოფის მიხედვით, 2016 წლის იანვარ-ივნისში ხვედრითი წილის ურთიერთმიმართება შემდეგია:
ა) ტურისტი - 1 011 458 ვიზიტი (საერთო რაოდენობის 38,4%, მატება წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელთან 18,1%);
ბ) ტრანზიტი - 521 746 ვიზიტი (საერთო რაოდენობის 19,8%, კლება წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელთან -2,8%);
გ) სხვა - 1 102 887 ვიზიტი (საერთო რაოდენობის 41,8%, მატება წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელთან 17%).
2016 წლის ივნისშიც ყველაზე მეტი ვიზიტი კვლავ აზერბაიჯანიდან (+1,9%), სომხეთიდან (-3,9%), თურქეთიდან (-7,2%), რუსეთიდან (+4,4%) და უკრაინიდან (+35,3%) განხორციელდა. ასევე, პოზიტიური ტენდენცია ნარჩუნდება ევროკავშირის ქვეყნების მიმართულებიდან, საიდანაც საქართველოში ჩამოსვლების რაოდენობის ზრდის კუთხით, იანვარ-ივნისშიც გამოირჩნენ ლატვია, იტალია, და საფრანგეთი (შესაბამისად 29%, 20%, და 12%), შუა აზიის ქვეყნებიდან - ყაზახეთი (27%) და უზბეკეთი (31%). აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნებიდან - ბელორუსია (39%) და მოლდოვა (22%), ახლო აღმოსავლეთიდან - ისრაელი (95%), ხოლო აზიის ქვეყნებიდან - არაბთა გაერთიანებული საემიროები 23%-იანი მატებით. აქვე აღსანიშნავია ამერიკის შეერთებული შტატების მოქალაქეების 9%-იანი ზრდა.

The number of visitors in June, 2016 amounted to 517 038 more by 4.1 % than the index of the same period in 2015.
As for the period from January to June, the country has 2 636 313 visits that is more by 12.9% than the index of the same period in 2015.
According to the new method of a conditional division, the correlation of specific share for January-June 2016 is the following:
a) Tourist – 1 011 458 visits (38,4% of general number; increase by 18,1 % in comparison with the same index of the last year);
b) Transit – 521 746 visits (19,8% of general number; decrease by -2,8 % in comparison with the same index of the last year);
c) Other – 1 102 887 visits (41,8 % of general number, increase by 17 % in comparison with the same index of the last year).
The most of the visits in June, 2016 were paid again from Azerbaijan (+1,9 %), Armenia (-3,9%), Turkey (-7,2%), Russia (+4,4%) and Ukraine (+35,3 %). Also, positive position is retained by the EU countries: respecting the increase of the number of arrivals to Georgia in January-June period the following countries take the leading position: Latvia, Italy and France (relevantly 29%, 20% and 12%), Central Asian countries - Kazakhstan (27%) and Uzbekistan (31%), among the countries of Easter Europe – Belarus (39%) and Moldova (22%), Middle East – Israel – (95%), UAE 23%). Also, increase (9%) of the number of arrivals of the citizens of the Unites States of America should be mentioned.