ბათუმის ბულვარში, შსს-ს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების კვირეულის ფარგლებში, მომსახურების სააგენტომ ბავშვებისთვის შემეცნებით-გასართობი ღონისძიება გამართა.
შსს-ს მომსახურების სააგენტოს თანამშრომლებმა ბულვარში მისულ სტუმრებს საგამოფენო სივრცეში უმასპინძლეს. ბავშვებმა საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოებისადმი მიძღვნილი ვიდეორგოლები ნახეს და საგზაო ნიშნებისა და უსაფრთხო მოძრაობის შესახებ ამომწურავი ინფორმაცია მიიღეს.
პატარებმა მართვის მოწმობის მისაღები, იმიტირებული თეორიული და პრაქტიკული გამოცდა ჩააბარეს და სიმბოლურად, ველოსიპედის მართვის მოწმობებიც მიიღეს.
საგამოფენო სივრცეში მისულმა დამსვენებლებმა და ტურისტებმა შსს-ს სპორტული კლუბის - MIA FORCE მანქანები დაათვალიერეს და მიმდებარე ტერიტორია საგზაო მოძრაობის ნიშნებით მოხატეს.
ერთი კვირის განმავლობაში, შსს-ს მომსახურების სააგენტო ბათუმის ბულვარში, ანბანის კოშკის მიმდებარე ტერიტორიაზე ტურისტებსა და ადგილობრივ მცხოვრებლებს, მოძრაობის უსაფრთხოებასთან დაკავშირებით, სხვადასხვა სახის ღონისძიებას შესთავაზებს.

Within the frames of the Road Safety Week of the MIA the Service Agency held educational and entertainment events for children in Batumi Boulevard.
The officers of the Service Agency hosted the guests in the exhibition space. Children watched videos on the issues of traffic safety, road signs and were provided with detailed information on safe movement.
Children took driving licenses simulated theoretical and practical exams and later they were issued bicycle driving licenses.
The guests and tourists visiting the exhibition space were given the opportunity to see the vehicles of the sport club “MIA FORCE” and paint traffic signs located in the surrounding area.
Throughout the week, the Service Agency of the Ministry of Internal Affairs will offer tourist and local residents variety of events related to safe movement in Batumi Boulevard and in the vicinity of the Alphabet Tower.