შსს-ს აკადემიის პროექტის - „საჯარო ლექციები შსს-ს აკადემიის სტუდენტებისთვის“ ფარგლებში, საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე ირაკლი კობახიძემ აკადემიის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის სტუდენტებს საჯარო ლექცია ჩაუტარა.
პარლამენტის თავმჯდომარე სტუდენტებს საქართველოში კონსტიტუციონალიზმის განვითარების ისტორიაზე, კონსტიტუციაში არსებულ რიგ ხარვეზებსა და შესატან ცვლილებებზე, ასევე, საკონსტიტუციო კომისიის მუშაობის პრინციპებსა და სპეციფიკაზე ესაუბრა.
საჯარო ლექცია აქტიური დისკუსიის რეჟიმში მიმდინარეობდა. ირაკლი კობახიძემ სტუდენტების შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხა.
შეხვედრას, აკადემიის სტუდენტებთან ერთად, შს მინისტრის მოადგილე შალვა ხუციშვილი, შსს-ს აკადემიის რექტორი გივი მიქანაძე და პროფესორ-მასწავლებლები ესწრებოდნენ.
საჯარო ლექციის დასრულების შემდეგ, პარლამენტის თავჯდომარემ შსს-ს აკადემიის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერა.
შსს-ს აკადემიის ახალი პროექტის თანახმად, აკადემიის სტუდენტებს საჯარო ლექციებს სამართლის სფეროში მოღვაწე საჯარო მოხელეები, აკადემიური წრეების წარმომადგენელები და კვალიფიციური იურისტები უკითხავენ.
აღნიშნული პროექტის მიზანია სტუდენტების მოტივირება და საკანონმდებლო სფეროში მიმდინარე პროცესებში მათი აქტიურად ჩართვა.

Within the framework of the project of the MIA Academy - “Public Lectures for the Students of the MIA Academy”, Chairman of the Parliament of Georgia Irakli Kobakhidze delivered a public lecture for the students of the bachelor’s and master’s programs of the Academy.
The Chairman of the Parliament discussed the development history of constitutionalism in Georgia, a number of flaws of the constitution and the amendments to be introduced as well as the working principles and specifics of the constitutional commission.
The public lecture was delivered in an interactive discussion format. Irakli Kobakhidze answered the students’ questions thoroughly.
Deputy Minister of Internal Affairs Shalva Khutsishvili, Rector of the MIA Academy Givi Mikanadze and professors/teachers attended the meeting along with the students of the Academy.
After the public lecture the Chairman of the Parliament was shown the facilities of the MIA Academy.
In the framework of the new project of the MIA Academy, public servants of the legal field, representatives of the academic community and highly-qualified lawyers give public lectures to the students of the Academy.
The above-mentioned project is aimed at motivating students and engaging them actively in the ongoing legislative processes.