საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის იმერეთის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა ქუთაისის მე-5 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს ტრენინგი –„მოძრაობის წესები და უსაფრთხოება“ ჩაუტარეს.
ქუთაისში მე-5 საჯარო სკოლა სოლომონ პირველისა და 26 მაისის ქუჩების კვეთაზე მდებარეობს, სადაც ინტენსიური სამანქანო მოძრაობაა და მოსწავლეთა მიერ ქუჩის დაუდევრად გადაკვეთის შემთხვევები ხშირია. აღნიშნული პრობლემის მოსაგვარებლად სკოლის პედაგოგებმა და მოსწავლეებმა მოამზადეს პროექტი „ფრთხილად აქ სკოლაა“, რომელმაც „განათლების განვითარების და დასაქმების ცენტრი“-ს გრანტი მოიპოვა.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა აღნიშნული პროექტის ფარგლებში ჩატარებულ ტრენინგზე – „მოძრაობის წესები და უსაფრთხოება“ – დაწყებითი კლასების 50-მდე მოსწავლეს საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების წესები გააცნეს.

The officers of Imereti division of Patrol Police Department have held training for pupils of public school N5 on traffic rules and safety.
The mentioned school in Kutaisi is located on crossing of Solomon Pirveli and 26 May streets, where traffic movement is intensive and there are frequent cases from the side of pupils crossing street carelessly. In order to eradicate the mentioned issue school teachers elaborated project – “Be careful there’s a school” which targeted pupil’s audience and was funded by “Education Development and Employment Center”.
Within the frames of the project officers of Patrol Police Department held training for 50 pupils from elementary school on the topic of traffic rules and safety.