დღეს დილით, ქ. თბილისში, ვაკის რაიონში, ბაზალეთის ქუჩაზე შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა ბანკის ყაჩაღობა აღკვეთეს.
შენიღბულმა პირმა, რომელიც შეიარაღებული იყო პისტოლეტით, „საქართველოს ბანკის“ თანამშრომლებს მოსთხოვა გაეღოთ ბანკის ფილიალის კარი. ფილიალში მყოფმა თანამშრომლებმა მას კარი არ გაუღეს, რასაც თავდასხმა და გასროლა მოჰყვა.
აღნიშნულზე სწრაფი რეაგირება მოახდინეს შსს საპატრულო პოლიციის 209-ე, 210-ე და 213-ე ეკიპაჟებმა. თავმდამსხმელმა ადგილზე მისულ პოლიციელებს ცეცხლი გაუხსნა, რასაც დევნის ოპერაცია და ორმხრივი სროლა მოჰყვა. გეგეშიძის ბაღის მიმართულებით გაქცეული პირი საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა დააკავეს. ამოღებულია ცეცხლსასროლი იარაღი, ჩანთა, ნიღაბი და სხვა ნივთმტკიცებები.
საქმეს იძიებს ქ. თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ვაკე-საბურთალოს სამმართველოს პირველი განყოფილება. გამოძიება სსკ-ს 179-ე, 236-ე და 353-ე მუხლებით მიმდინარეობს.
დგინდება დაკავებული პირის შესაძლო კავშირი ბოლო პერიოდში ბანკებში მომხდარი ყაჩაღობის სხვა ფაქტებთან.
მსურს ჩემი და მთელი სამინისტროს სახელით განსაკუთრებული მადლობა გადავუხადო საპატრულო პოლიციის ოფიცრებს: ათეულის მეთაურს ავთანდილ ებანოიძეს, პატრულ-ინსპექტორებს: დავით ჭანტურიას, თემურ ასანიძეს, კობა ჭულუხაძეს, გიორგი კოპალიანს და ბექა ბურდულს, რომელთაც მაღალი პროფესიონალიზმი და თავდადება გამოიჩინეს და სავარაუდო დამნაშავე ცხელ კვალზე დააკავეს. ისინი ნამდვილი გმირები არიან!

Early in the morning today officers of the Patrol Police have foiled the armed assault on the bank on Bazaleti Street, district Vake Tbilisi.
Person in mask who was armed with a pistol demanded to open the door of “Bank of Georgia” branch. Bank employees did not open the door to the offender which was followed by attack and shooting.
Patrol crews N209, N210 and N213 have made quick response on the incident. Offender opened fire to the police officers who arrived at the place which was followed by the persecution and exchange fire. Offender who was moving towards Gegeshidze Park was detained by Patrol Police officers. The firearm was seized by the law enforcers as well as mask and other evidences.
Investigation is conducted by the First unit of Vake-Sburtalo police division under the article 179, 236 and 353 of the Criminal Code.
At this moment it is being established that detainee was linked with other facts of bank robberies
On behalf of the Ministry of Internal Affairs I would like to thank Patrol Police Officers: Avtandil Ebanoidze, patrol-inspectors: Davit Tchanturia, Temur Asanidze, Koba Tchulukhtion adze, Giorgi Kopaliani and Beka Burduli who have been distinguished with their professionalism and devotion as a result of which the wrongdoer was detained immediately. They are true heroes!