შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ფოთის საქალაქო სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 2002 წელს დაბადებული ბ.კ. ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ბრალდებით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა ფოთში, დავით აღმაშენებლის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, 1999 წელს დაბადებულ ა.პ.-ს ცივი იარაღით სხეულზე ჭრილობა მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცი საავადმყოფოში გადაიყვანეს.
ჯანმრთელობის განზრახ მძიმე დაზიანების ფაქტზე გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სსკ-ის 117-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით.

The officers of Poti Police Division of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained B.K. (DoB 2002), as a result of immediate operative-investigative activities for inflicting severe health injury on purpose.
The investigation established that the accused person inflicted body injury with a cold steel to A.P. (DoB 1999) on Davit Agmashenebeli Street in Poti and fled from the place of crime. The wounded man was transferred to the hospital.
The investigation is in progress on the fact of inflicting severe health injury on purpose, article 117 envisaged by the Criminal Code of Georgia.