შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული კომპლექსური საგამოძიებო, ოპერატიული და სამძებრო ღონისძიებების შედეგად, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში, ავტომობილის ქურდობის ბრალდებით 3 პირი: 1993 წელს დაბადებული გ.ჭ. 1977 წელს დაბადებული მ.შ. და 1991 წელს დაბადებული ლ.შ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 8 მარტს, ბრალდებულები თურქული კომპანიის კუთვნილი "ნისან ნავარას" მარკის ავტომობილს ქალაქ ზუგდიდიდში ფარულად დაეუფლნენ და სოფელ ახალსოფელში, ერთ-ერთი ბრალდებულის საცხოვრებელი სახლის ეზოში გადამალეს. სადაც, შემდგომ რეალიზაციის მიზნით ავტომობილი ნაწილებად დაშალეს.
სამართალდამცველებმა, ჩატარებული ჩხრეკის შედეგად ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს ნაქურდალი ავტომობილი დაშლილ მდგომარეობაში და მისივე ნაწილები.
სატრანსპორტო საშუალების წინააღმდეგ ჩადენილ ქურდობის ფაქტზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "დ" ქვეპუნქტით და მე-4 ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department under the Ministry of Internal Affairs, as a result of complex investigative, operative and search activities, detained three persons in Zugdidi municipality: G.Tch. (DoB 1993) M.Sh. (DoB 1977) and M.Sh. (DoB 1991).
Investigation established that on March8 of the current year, detainees illegally appropriated “Nissan Navara” vehicle in Zugdidi, owned by the Turkish company and hid it in Akhalsofeli village, in the yard of one of the detainee’s house with an intent of further realization.
As a result of the search activities law enforcers seized the stolen vehicle as evidence in a dismantled condition and its parts.
Investigation is in progress on the fact of theft committed against the transportation means, article 177, III part, sub-paragraph “D” and part IV, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.