შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის ორგანიზებულ დანაშაულთან ბრძოლის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიების შედეგად, 1987 წელს დაბადებული ე.კ. და 1994 წელს დაბადებული თ.ხ. ცეცხლსასროლი იარაღის ჯგუფურად მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებისა და გასაღების ფაქტებზე დააკავეს.
დანაშაული 8-დან 11 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ თ.ხ.-მ მართლსაწინააღმდეგოდ გასაღების მიზნით ე.კ.-ს 7 ცალი “გლოკის” მოდელის ცეცხლსასროლი იარაღი და მჭიდები გადასცა.
სამართალდამცველებმა ე.კ.-ს მართვის ქვეშ მყოფი ავტომანქანის ჩხრეკისას 7 ცალი “გლოკის” მოდელის ცეცხლსასროლი იარაღი და მჭიდები ამოიღეს.
ცეცხლსასროლი იარაღის ჯგუფურად მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა-ტარებისა და გასაღების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-3, მე-5 და მე-6 ნაწილებით მიმდინარეობს.

The officers of Main Division for the Fight against Organized Crime under the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities, detained E.K. (DoB 1987) and T.Kh. (DoB 1994) for illegal purchase-keeping-carrying and selling firearms committed in group.
The committed crime envisages from 8 to 11 years of imprisonment.
Investigation established that T.Kh. handed over 7 Glock firearms with magazines for further illegal realization.
As a result of the search conducted in a vehicle operated by E.K. law enforcers seized 7 Glock firearms with magazines.
Investigation is in progress on the fact of illegal purchase-keeping and carrying and selling firearms committed in group, article 236, III, V and VI parts of the Criminal Code of Georgia.