შსს-ს საგანგებო სიტუაციების მართვის დეპარტამენტის დირექტორი ზვიად ქაწაშვილი ოფიციალური ვიზიტით უნგრეთში, ქალაქ ბუდაპეშტში იმყოფება. უნგრეთის შსს-ს კატასტროფების მართვის გენერალურ დირექტორატში გაიმართა შეხვედრა, რომელშიც ზვიად ქაწაშვილთან ერთად საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს და საგარეო საქმეთა სამინისტროს წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.
ქართულ დელეგაციას უნგრეთის შსს-ს კატასტროფების მართვის გენერალური დირექტორატის გენერალურმა დირექტორმა, გენერალ-ლეიტენანტმა გიორგი ბაკონდიმ და სხვა ხელმძღვანელმა პირებმა უმასპინძლეს.
შეხვედრაზე საუბარი ქვეყნებს შორის საგანგებო სიტუაციების მართვის მიმართულებით ორმხრივი ურთიერთობების გაღრმავების პერსპექტივებს შეეხო. მხარეებმა გამოთქვეს მზადყოფნა, უახლოეს მომავალში მუშაობა დაიწყონ ბუნებრივი და ტექნოგენური ხასიათის კატასტროფების პრევენციის, მზადყოფნისა და რეაგირების სფეროში ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის გასაფორმებლად.

Director of Emergency Situations Management Department of the Ministry of Internal Affairs Zviad Katsashvili is visiting Budapest, Hungary within the frames of the official visit. The meeting was held at National Directorate General for Disaster Management, Ministry of the Interior of Hungary. In the mentioned meeting other representatives of the Ministry of Internal Affairs along with Zviad katsashvili and Ministry of Foreign Affairs took part.
Georgian delegation was hosted by the director of National Directorate General for Disaster Management, Ministry of the Interior Gyorgy Bakondi and other high officials.
At the meeting sides discussed prospects for future cooperation between the two countries in the field of emergency situations management. Sides expressed readiness start drafting memorandum on management of natural and man-made catastrophes.