შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, გასული წლის ოქტომბერში, რუსთავში მომხდარ მკვლელობის ფაქტთან დაკავშირებით, კიდევ ერთი პირი დააკავეს.
სამართალდამცველების მიერ ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო მოქმედებების შედეგად დაკავებულია თავისუფლების უკანონო აღკვეთისა და დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობისთვის ძებნილი პირი - 1983 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ზ.ჯ.
პოლიციამ აღნიშნულ საქმეზე 5 პირი მომხდარიდან მალევე დააკავა, ხოლო ზ.ჯ.-ს დაკავების მიზნით მიმდინარეობდა აქტიური ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები.
ზ.ჯ-ს მიმართ გამოძიება თავისუფლების უკანონო აღკვეთისა და დამამძიმებელ გარემოებაში ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ფაქტებზე, სსკ-ის 143-ე და 109-ე მუხლებით მიმდინარეობს.

The officers of Kvemo Kartli Police Department under the Ministry of Internal Affairs detained one more person involved in the case of premeditated murder that took place in Rustavi, in October of the past year.
As a result of operative and search activities, law enforcers detained several times convicted Z.J. (DoB 1983) wanted for illegal restriction of freedom and premeditated murder committed under aggravating circumstances.
Law enforcers managed to detain five persons regarding the mentioned fact shortly after the crime took place, while operative-search activities were continuously held to detain Z.J.
Investigation against Z.J. is in progress on the fact of illegal restriction of freedom and premeditated murder committed under aggravating circumstances, articles 143 and 109 envisaged by the Criminal Code.