შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1973 წელს დაბადებული თ.ჩ. განზრახ მკვლელობის ბრალდებით თბილისში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, ცენტრალური რკინიგზის სადგურის მიმდებარე ტერიტორიაზე, 1967 წელს დაბადებულ თ.ა.-ს, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცივი იარაღის გამოყენებით, სხეულზე მრავლობითი დაზიანება მიაყენა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
მიყენებული ჭრილობების შედეგად, თ.ა. ადგილზე გარდაიცვალა.
პოლიციამ, დაკავებულის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას, დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა ნივთმტკიცებად ამოიღო.

The officers of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained T.Ch. (DoB 1973) in Tbilisi for committing premeditated murder.
Investigation established that, on the basis of conflict, detainee inflicted multiple injuries with a cold steel to T.A. (DoB 1967) in vicinities of Tbilisi Central Railway Station and fled from the place of crime. Due to the received traumas the victim died at the place of crime.
During the search activities held in detainee’s house police officers seized the weapon of crime – knife, as evidence.