შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის საგამოძიებო მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1990 წელს დაბადებული ნ.ნ. ანგარებით ჩადენილი განზრახ მკვლელობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა თბილისში, გლდანში, ნათესავ ქალს - 1940 წელს დაბადებულ დ.ნ.-ს, მისსავე საცხოვრებელ სახლში, ბასრი საგნით სხეულზე დაზიანება მიაყენა, რის შედეგადაც იგი ადგილზე გარდაიცვალა. მძიმე დანაშაულის შემდეგ ნ.ნ.-მ ბინიდან ტელევიზორი წაიღო და ლომბარდში ჩაბარებას შეეცადა, თუმცა ვერ შეძლო. იგი კვლავ შემთხვევის ადგილზე დაბრუნდა, კვალის დაფარვის მიზნით ცხედარს ცეცხლი მოუკიდა და მიიმალა.
პოლიციამ, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნ.ნ. მომხდარიდან რამდენიმე საათში დააკავა.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „გ“ ქვეპუნქტით მიმდინარეობს, რაც ანგარებით ჩადენილ განზრახ მკვლელობას გულისხმობს.

The officers of Tbilisi Investigation Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained N.N. (DoB 1990), as a result of operative-search and investigative activities for premeditated murder.
The investigation established that the accused person stabbed his female relative D.N. (DoB 1940), in her own apartment in Gldani, Tbilisi, as a result of which the victim died at the place of crime. After committing grave crime, N.N. appropriated TV from the apartment and tried to hand it over to a pawnshop, however was unable to do so. He returned to the scene again, set the body on fire to cover up the traces of crime and fled the scene.
Police, as a result of investigative activities, arrested N.N. few hours after the incident.
The investigation is underway under Article 109, Part III, Subparagraph "C" of the Criminal Code of Georgia, which stipulates premeditated murder.