შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის ძველი თბილისის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1985 წელს დაბადებული, წარსულში მრავალჯერ ნასამართლევი ლ.გ. თბილისში დააკავეს. მას ბრალად ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილი მკვლელობის მცდელობა და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვა- ტარება ედება.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 9 მარტს, თბილისში, სოფიკო ჭიაურელის ქუჩაზე, ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე, ცეცხლსასროლი იარაღიდან გასროლით 3 პირი დაჭრა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაჭრილი მამაკაცები საავადმყოფოში გადაიყვანეს, სადაც შესაბამისი მკურნალობა უტარდებათ.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, ასევე, 236-ე მუხლის მე-3 და მე-4 ნაწილებით, რაც ორი ან მეტი პირის მიმართ ჩადენილ მკვლელობის მცდელობას და ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო შეძენა-შენახვას და ტარებას გულისხმობს.

The officers of Old Tbilisi Police Main Division under Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained several times convicted in past - L.G. (DoB 1985) as a result of operative-search and investigative activities in Tbilisi for the attempted premeditated murder of two or more persons and illegal purchase, possession and carrying of a firearm.
The investigation established that the accused person, on the basis of conflict, wounded three people on Sofiko Chiaureli Street, Tbilisi with a firearm on March 9th of the current year. After the incident, L.G. fled the crime scene. The injured individuals were transferred to the hospital for relevant treatment.
Investigation is in progress under Article 19-109, Part III, Subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia, as well as Article 236, Parts III and IV, which implies the attempted premeditated murder of two or more persons and illegal purchase- possession and carrying of firearm.