შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ინტენსიურ რეჟიმში ჩატარებული კომპლექსური ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 6 ნარკორეალიზატორი: 1987 წელს დაბადებული ა.კ., 1997 წელს დაბადებული მ.თ., 1980 წელს დაბადებული, პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი დ.მ., 2000 წელს დაბადებული ა.გ., 1985 წელს დაბადებული მ.ბ. და უცხო ქვეყნის მოქალაქე, 1987 წელს დაბადებული ტ. უ. დააკავეს.
სამართალდამცველებმა თბილისში, ფონიჭალასა და რუსთავში, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, რამდენიმე ეტაპად განახორციელეს ნარკოტიკული საშუალებების - "ბუპრენორფინის", „ჰეროინისა“ და „მარიხუანის“ საკონტროლო შესყიდვები და მათი ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
პოლიციამ, ბრალდებული მ.თ.-ის პირადი და საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღო 4 შეკვრად დაფასოებული ნარკოტიკული საშუალება "მარიხუანა", 5 ძირი მცენარე კანაფი და ელექტროსასწორი. ა.გ.-ის საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას კი ამოღებულია 2 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება "ჰეროინი", ასანთის 10 კოლოფში დაფასოებული ნარკოტიკული ნივთიერება და ელექტროსასწორი. ბრალდებულებისგან ასევე ნივთმტკიცებად ამოღებულია, სავარაუდოდ, ნარკოტიკების რეალიზაციის შედეგად მიღებული ფული.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის, ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უსაფრთხოების დაცვის რეჟიმის მთავარი სამმართველოსა და შემოსავლების სამსახურის საბაჟო დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1968 წელს დაბადებული რ.ა. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს ნარკოტიკული საშუალება „ბუპრენორფინის“ შემცველი 24 აბი „სუბუტექსი“.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ასევე ნარკოდანაშაულისთვის დააკავეს 1980 წელს დაბადებული გ. ს. მისი პირადი ჩხრეკისას ამოღებულია 43 აბი ნარკოტიკული საშუალება "ბუპრენორფინი".
ისანი-სამგორის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 1989 წელს დაბადებული ა.ა. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, თბილისში დააკავეს. სამართალდამცველებმა, დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, ნარკოტიკული საშუალება “სირეცი” და დიდი ოდენობით თანხა ამოიღეს.
ვაკე-საბურთალოს მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა 1993 წელს დაბადებული ს.რ. ნარკოტიკული საშუალების შეძენა-შენახვის ფაქტზე დააკავეს. დაკავებულის პირადი ჩხრეკისას, პოლიციამ ნარკოტიკული საშუალება „ალფა პვპ “ ნივთმტკიცების სახით ამოიღო.
აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის დეტექტივების სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, 1988 წელს დაბადებული თ.ა. განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით დააკავეს.
სამართალდამცველებმა, თ.ა.-ს მართვის ქვეშ არსებული ავტომობილის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცების სახით ამოიღეს 4 შეკვრად დაფასოებული „ჰეროინის“ შემცველი ნარკოტიკი.

The officers of the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of complex and intensive operative-search and investigative activities, arrested 6 drug dealers: A.K., (DoB 1987), M.T. (DoB 1997), D.M. (DoB 1980) who is currently on probation, A.G. (DoB 2000) M.B. (DoB1985) and foreign citizen T.U. (DoB 1987).
In Tbilisi, Ponichala and Rustavi, law enforcers, based on the relevant decision of the court, carried out several control purchases of "buprenorphine", "heroin" and "marijuana" and recorded the process.
During the personal search of the detainees and search conducted in their residential apartments, the police seized 4 packages of marijuana, 5 cannabis plants and an electric scale as evidence. As a result of the search of A.G's house, 2 packages of "Heroin" drug, other drug substance packed in 10 boxes of matches and an electric scale were found. Cash allegedly obtained from the sale of drugs was also seized as evidence from the accused persons.
The officers of Samegrelo-Zemo Svaneti Police Department, Central Criminal Police Department, the Main Division for Security Regime under the State Security Service along with the Customs Department of the Revenue Service, as a result of jointly held operative and investigative activities, arrested R.A. (DoB 1968) for illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities.
During the personal search of the detainee, the law enforcers seized 24 pills of "Buprenorphine" containing "Subutex" drug as evidence.
The officers from the Central Criminal Police Department of the Ministry of Internal Affairs also arrested G.S. (DoB 1980), for drug-related crime. During his personal search, 43 pills of "Buprenorphine" drug were seized.
The officers of Isani-Samgori Police Main Division detained A.A. (DoB 1989) in Tbilisi for illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities. During the personal search of the detainee, the law enforcers seized the low quality “heroin” drug and a large amount of cash.
The officers of Vake-Saburtalo Police Main Division detained S.R. (DoB 1993) for illegal purchase and storing of drugs. During the personal search of the detainee, the police seized "Alpha PvP" drug as evidence.
The officers of the Detectives Division under Adjara Police Department, as a result of operative and investigative activities, arrested T.A., (DoB 1988) for illegal purchase and storage of drugs in especially large quantities.
During the search of the vehicle of T.A., the law enforcers seized 4 packages of "heroin" drug as evidence.