შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის შუახევისა და ქედის რაიონული სამმართველოების თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1994 წელს დაბადებული, ამჟამად ძარცვისთვის პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი ა.დ. და 1996 წელს დაბადებული ხ.ც. ჯგუფურად ჩადენილი ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულები შუახევის მუნიციპალიტეტის სოფელ ჩანჩხალოში ყაჩაღურად თავს დაესხნენ "ლიბერთი ბანკის" გამსვლელ მოლარე-ოპერატორს - 1956 წელს დაბადებულ ნ.დ.-ს. თავდამსხმელები მას ფიზიკურად გაუსწორდნენ და ცივი იარაღის მუქარით გასტაცეს პენსიონერებისთვის გადასაცემი თანხა - 7000-მდე ლარი, რის შემდეგაც ორივე ბრალდებული ხ.ც.-ს დროებით მფლობელობაში არსებული ავტომობილით შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა. დაშავებული მამაკაცი სამედიცინო დაწესებულებაშია მოთავსებული. მის სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება.
სამართალდამცველებმა ა.დ. და ხ.ც. ქედის მუნიციპალიტეტში, ცხელ კვალზე, იმ დროს დააკავეს, როდესაც ისინი ყაჩაღურად დაუფლებულ თანხასთან ერთად მიმალვას ცდილობდნენ.
პოლიციამ, ხ.ც.-ს დროებით მფლობელობაში არსებული ავტომობილიდან, გატაცებული თანხა ნივთმტკიცების სახით, სრულად ამოიღო. ასევე, ნივთმტკიცებად ამოღებულია დანაშაულის ჩადენის იარაღი - დანა.
ჯგუფურად ჩადენილ ყაჩაღობის ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 179-ე მუხლის მეორე ნაწილის "ბ" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The officers of Shuakhevi and Keda Police Divisions under Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search and investigative activities detained A.D. (DoB 1994, currently on probation for robbery) and Kh.Ts. (DoB 1996) for armed robbery committed in group.
Investigation established that detainees assaulted cashier-operator of “Liberty Bank” – N.D. (DoB 1956) in Chanchkhalo village, Shuakhevi municipality. Detainees physically assaulted the victim and under the pressure of the cold steel, illegally appropriated up to 7000 GEL and fled from the place of crime by the victim’s vehicle. At this moment, the victim has already been transferred to the hospital, his life is not in danger.
Law enforcers managed to detain A.D. and Kh.Ts. in Keda municipality, as a result of immediate police activities, when they were trying to flee the place along with the appropriated cash. Policemen seized the cash fully from the abducted vehicle as evidence. The weapon of crime was seized as evidence as well.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery committed in group, crime envisaged under the article 179, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia.