შინაგან საქმეთა სამინისტროს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტმენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1958 წელს დაბადებული ს.ა., განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტში დააკავეს.
სამართალდამცველებმა ბრალდებული თეთრიწყაროს მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე, ავტომობილით გადაადგილებისას შეაჩერეს. დაკავებულის კუთვნილი ავტომანქანის ჩხრეკის შედეგად, პოლიციამ ნივთმტკიცების სახით ამოიღო 2 კილო და 300 გრამი ნარკოტიკული საშუალება, რომელიც „ჰეროინს“, „მორფინს“ და „კოდეინს“ შეიცავს.

The officers of Kvemo Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-investigative activities, detained S.A. (DoB 1958) in Tetritskaro municipality for illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
Law enforcers stopped S.A. while driving in Tetritskaro municipality. As a result of the search activities held in detainee’s vehicle, police officers seized 2 kg and 300 gr of drug substance, containing “Heroin” “Morphine” and “Codeine”.
On the fact of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities, investigation is in progress under the article 260, VI part, sub-paragraph “A” of the Criminal Code of Georgia.