შინაგან საქმეთა სამინისტროს აჭარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ბოლო პერიოდში ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, ნარკოდანაშაულისთვის 5 პირი დააკავეს, მათ შორის ერთ-ერთი ნარკორეალიზატორია.
სამართალდამცველების მიერ, ქობულეთსა და ბათუმში ჩატარებული ღონისძიებების შედეგად დაკავებულები არიან უცხო ქვეყნების მოქალაქეები: 1974 წელს დაბადებული თ.დ. 1993 წელს დაბადებული ბ.ა. 1989 წელს დაბადებული ვ.კ. ამავე წელს დაბადებული ო.პ და საქართველოს მოქალაქე - 1999 წელს დაბადებული ა.გ.
სამართალდამცველებმა ბ.ა. ბათუმში განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ბრალდებით დააკავეს. გამოძიებით დადგინდა, რომ იგი ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო რეალიზაციას ახდენდა. ბ.ა.-ს პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცების სახით ამოღებულია მის მიერ ნარკორეალიზაციის შედეგად მიღებული ფული - 8000 ლარზე მეტი და 44 აბი „სუბოქსინი“.
პოლიციამ ბრალდებული თ.დ. ქობულეთის მუნიციპალიტეტში დააკავა. მისი პირადი ჩხრეკისას ნივთმტკიცებად ამოღებულია 3 შეკვრად დაფასოებული, „მეტამფეტამინის“ შემცველი ნარკოტიკი. დაკავებულს ბრალი განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვაში ედება.
რაც შეეხება წარსულში ნასამართლევ ა.გ.-ს, იგი პოლიციამ ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვის ბრალდებით, ბათუმში დააკავა. მისი პირადი ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოღებულია 10 შეკვრად დაფასოებული, ნარკოტიკული საშუალება „ალფა პვპ“-ს შემცველი ნივთიერება.
სამართალდამცველებმა ნარკოდანაშაულისთვის, ასევე, ბათუმში დააკავეს ვ.კ. და ო.პ., რომელთა პირადი და დროებითი საცხოვრებელი ბინის ჩხრეკის შედეგად, ნივთმტკიცებად ამოღებულია 247 შეკვრა ნარკოტიკული საშუალება, მათ შორის „ალფა-პვპ“.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ვ.კ. და ო.პ ნარკოტიკულ საშუალებებს შემდგომი რეალიზაციის მიზნით სხვადასხვა ადგილზე, სპეციალურად შერჩეულ სამალავებში ათავსებდნენ.
ნარკოტიკული საშუალებების უკანონო შეძენა-შენახვისა და გასაღების ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლით მიმდინარეობს.

The officers of Adjara Police Department of the Ministry of Internal Affairs detained 5 people for drug-related crimes as a result of operative-investigative activities, including a drug dealer.
As a result of the measures undertaken by the law enforcers in Kobuleti and Batumi, the following foreign citizens were detained: T.D. (DoB 1974) B.A (DoB 1993), V.K. (DoB 1989), O.P. (DoB 1993) and a citizen of Georgia - A.G.(DoB1999).
Law enforcement officers arrested B.A. in Batumi on charges of illegal purchase, keeping and selling drugs. The investigation established that detainee sold drugs illegally. During the personal search of B.A. the money obtained as a result of drug trafficking - more than 8000 GEL and 44 pills "Suboxone" were seized as evidence.
Police arrested the accused T.D. in Kobuleti municipality. During his personal search, 3 packages of methamphetamine-containing drugs were seized as evidence. The detainee is accused of illegal purchase and keeping of drugs in especially large quantities.
As for A.G, who had been convicted in past, he was detained by the police in Batumi for illegal purchase and keeping of drugs. During his personal search, 10 packages of drug containing the substance "Alpha Pvp" were seized as evidence.
The law enforcers also detained V.K. and O.P. in Batumi for drug-related crime. As a result of their personal search and search activities held in detainees’ places of residence, 247 packages of drugs, including "Alpha-PVP", were seized as evidence.
The investigation established that V.K. And O.P. were responsible for displacement of drugs in specially selected places for further realization.
The committed crimes envisage 20 years or lifetime imprisonment.
The investigation into the facts of illegal purchase, keeping and selling drugs is conducted under Article 260 of the Criminal Code of Georgia.