შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის გლდანი-ნაძალადევის მთავარი სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, უცხო ქვეყნის მოქალაქე - 1988 წელს დაბადებული რ.ვ. ნარკოტიკული დანაშაულისთვის დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული ჩართული იყო ინტერნეტით ნარკოტიკების რეალიზაციის სქემაში. კერძოდ, მან უკანონოდ შეძენილი ნარკოტიკული საშუალება „ალფა-პვპ“-ის შემცველი ნარკოტიკი, შემდგომი გასაღების მიზნით, ნაძალადევის რაიონში, სხვადასხვა ადგილზე განათავსა და მათი ადგილმდებარეობის ფოტოგადაღება განახორციელა.
სამართალდამცველებმა თბილისში, ბრალდებულის პირადი და დროებითი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად, ასევე, საგამოძიებო ექსპერიმენტისას, რ.ვ.-ის მიერ სარეალიზაციოდ გამზადებული, „ალფა პვპ“- ს შემცველი ნახევარ კილოზე მეტი ნარკოტიკული ნივთიერება ნივთმტკიცებად ამოიღეს.

The officers of Gldani-Nadzaladevi Police Main Division of Tbilisi Police Department detained a foreign citizen- R.V. (DoB1988), as a result of operative-investigative activities for drug-related crime.
The investigation established that the accused person was involved in a scheme of selling drugs through the Internet. In particular, he placed the illegally purchased drug-containing substance - "Alpha-PVP" in various places in Nadzaladevi district and took photos of their location for further realization.
During the personal search of the detainee and search activities held in his temporary place of residence in Tbilisi, as well as during the investigative experiment, the law enforcers seized more than a half kilogram of drugs containing "Alpha Pvp" as evidence which was prepared for sale by R.V.