შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, გიორგი ბუთხუზმა და საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორმა, ვაჟა სირაძემ, სამინისტროს სისტემური განახლების ფარგლებში, მცხეთაში საპატრულო პოლიციის განახლებული შენობა და ერთიანი მომსახურების ცენტრი გახსნეს.
საპატრულო პოლიციის შენობა თანამედროვე სტანდარტებს სრულად შეესაბამება.
შენობა აღიჭურვა ახალი ვიდეოსამეთვალყურეო სისტემით. განახლებულია როგორც შენობის ინტერიერი, ასევე, გარე პერიმეტრი.
შენობაში მოწყობილია დასაკითხი და ნივთმტკიცების ოთახები, საკონფერენციო და სპორტული დარბაზები. ნაგებობა ადაპტირებულია სპეციალური საჭიროებების მქონე პირებისთვის. პატრულ-ინსპექტორებისთვის მოეწყო მოსასვენებელი ოთახები.
ამავე შენობაში განთავსდა ერთიანი მომსახურების ცენტრი.
თბილისისა და რუსთავის შემდეგ, მცხეთა მესამე ქალაქია, სადაც მოსახლეობა 50-მდე საპოლიციო სერვისს „ერთი სარკმლის“ პრინციპით მიიღებს, მათ შორის: მართვის უფლების შეჩერების შესახებ დადგენილების გაუქმება ან ჯარიმით შეცვლა, ნაპოვნი სანომრე ნიშნის მიღება, სპეციალურ სადგომზე გადაყვანილი სატრანსპორტო საშუალების გაყვანაზე თანხმობა და სხვ.
საპატრულო პოლიციის ერთ-ერთი ყველაზე თანამედროვე საპოლიციო სერვისცენტრი აღჭურვილია ვიზიტორთა რიგის მართვის, ელექტრონული ხელმოწერისა და ინფორმაციული ტექნოლოგიების სისტემებით. განახლებულ შენობაში საპატრულო პოლიციის 32 თანამშრომელი იმუშავებს.
მცხეთის ერთიანი მომსახურების ცენტრში დანერგილია განაცხადების ელექტრონული ფორმით მიღების სისტემა, რაც გამორიცხავს განცხადებებისა და საჩივრების ხელით შევსების აქამდე დამკვიდრებულ პრაქტიკას.
მომსახურების ცენტრში, ასევე განთავსებულია “ლიბერთი ბანკის” ფილიალი, სადაც მოქალაქეები შეძლებენ ჯარიმების გადახდას.
შინაგან საქმეთა სამინისტროსთვის, გარდა უსაფრთხო საგზაო მოძრაობისა, მნიშვნელოვანია, რომ მოსახლეობას ჰქონდეს შესაძლებლობა, ნაკლები დროის დანახარჯით, კომფორტულ გარემოში ისარგებლოს სამინისტროს სხვადასხვა მომსახურებით.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ ერთიანი მომსახურების ცენტრის რეგიონული კომპონენტის დანერგვით საგრძნობლად იზრდება საპოლიციო სერვისების მიწოდების ეფექტიანობა და მცირდება სასურველი მომსახურების მიღების დრო.

Within the frames of system renovation project, Deputy Minister of Internal Affairs, Giorgi Butkhuzi and Director of Patrol Police Department, Vazha Siradze opened New Patrol Police building and Unified Service Center in Mtskheta.
New building was constructed in full compliance with contemporary standards.
The building has been equipped with surveillance systems. Both, the interior and exterior of the building have been renovated.
The building is equipped with spaces for interrogation, evidence storage, conference hall and gym and adapted for people with special needs. Special space for leisure activities has also been provided for patrol-inspectors in the building.
In the same space, Unified Service Center will also be operational.
After Tbilisi and Rustavi, Mtskheta is the third city where the population will be able to receive up to 50 police services within the scope of “single-window” principle, including: Cancelation of the decree on suspension of driving license or replacing it with fine, submission of the found vehicle registration plates, permission on withdrawal of a vehicle, transported to a special parking lot and etc.
One of the most modern police service centers of the patrol police is equipped with visitor queue management system, electronic signature and information technology systems. The renovated building, will eploy 32 Patrol Police officers.
Mtskheta Unified Service Center has introduced an electronic system for receiving applications online, excluding the practice of filling applications and complaints manually.
The branch of Liberty Bank is also operational at the service center, where citizens will be able to cover their fines and penalties.
In addition to safe traffic movement, it is important for the Ministry of Internal Affairs to provide the population with various services in comfortable environment within a short period of time.
The introduction of a regional component of the Unified Service Center of the the Ministry of Internal Affairs significantly increases the efficiency of police service delivery and reduces the time required to obtain the desired services.