შინაგან საქმეთა სამინისტროს შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2001 წელს დაბადებული გ.გ. პირადი ცხოვრების საიდუმლოს ხელყოფის, სექსუალური ხასიათის სხვაგვარი ქმედების იძულებისა და გარყვნილი ქმედების ფაქტზე, გორში დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებული მამაკაცი, სოციალური ქსელ "ფეისბუკის" დახმარებით, 2010 წელს დაბადებულ მ.ბ.-ს დაუკავშირდა, რომელსაც სექსუალური შინაარსის ფოტოებსა და შეტყობინებებს უგზავნიდა, რაზეც გოგონა პასუხობდა. მოგვიანებით, ბრალდებულმა მ.ბ. მათი მიმოწერის სოციალურ ქსელში გავრცელების მუქარით აიძულა, კვლავ გადაეღო სექსუალური შინაარსის ფოტო და ვიდეომასალა, რომელიც დაზარალებულმა მას გაუგზავნა.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 139 -ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, 141-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ვ“ ქვეპუნქტითა და 157-ე პრიმა მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც პირადი ცხოვრების საიდუმლოს ხელყოფას, სექსუალური ხასიათის სხვაგვარი ქმედების იძულებასა და გარყვნილ ქმედებას გულისხმობს.

The officers of Shida Kartli Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative-search and investigative activities detained G.G. (DoB 2001) in Gori for disclosure of information on personal life, Coercion into other act of sexual nature and lewd act.
Investigation established that detainee contacted M.B. (DoB 2010) through “Facebook” account and sent her text messages and photos of sexual character on which the under aged female responded. Later, detainee threatened M.B. to publish their correspondence through social network and on the basis of the mentioned, forced her to take more photos and video materials of sexual character, which was later sent to him.
Investigation is in progress on the fact of disclosure of information on personal life, coercion into other act of sexual nature and lewd act, crime envisaged under the article 139, IV part, sub-paragraph “B”, article 141, II part, sub-paragraph “F” and article 157, I part of the Criminal Code of Georgia.