შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიგრაციის დეპარტამენტში დასრულდა ტრენინგი თემაზე - „მიგრანტთა განთავსების ცენტრის ეფექტური მართვა“. სწავლება მიგრაციის დეპარტამენტის ინიციატივითა და „მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის“ ორგანიზებით ჩატარდა.
ტრენინგი მიგრაციის დეპარტამენტის თანამშრომლებისთვის 5 დღის განმავლობაში მიმდინარეობდა და მას ნიდერლანდების უსაფრთხოებისა და იუსტიციის სამინისტროს ექსპერტი გრეგ პიდაკოსი უძღვებოდა. სწავლების დროს განიხილეს მიგრანტთა დროებითი განთავსების ცენტრში სამედიცინო მომსახურების, საგანგებო სიტუაციების მართვის, კომუნიკაციის და სხვა საკითხები.
კურსდამთავრებულებს შესაბამისი სერტიფიკატები მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის საქართველოს მისიის წარმომადგენელმა მარკ ჰულსტიმ გადასცა და წარმატებები უსურვა მათ. სერთიფიკატების გადაცემის ცერემონიას მიგრაციის დეპარტამენტის დირექტორი ზაზა ფანცულაია, დეპარტამენტის თანამშრომლები და მიგრაციის საერთაშორისო ორგანიზაციის საქართველოს მისიის წარმომადგენელი დაესწრნენ.
ტრენინგი ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის „საქართველოს მთავრობის შესაძლებლობების გაძლიერება საზღვრის და მიგრაციის მართვის სფეროში“ ფარგლებში ჩატარდა. სწავლების მიზანს გამოცდილების გაზიარება და უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლის სფეროში კვალიფიკაციის ამაღლება წარმოადგენდა.

At Migration Department of the Ministry of Internal Affairs the training on the topic “Efficient Management of the Migrants’ Accommodation Center” was held under the initiative of the Migration Department and organized by “International Organization for Migration”.
The training was held for the employees of the Migration Department, lasted for 5 days and was led by Greg Pidakos –expert from Netherlands. At the training the issues connected with medical service at migrants’ temporary accommodation center, management in crises situations, communications and etc were discussed.
Training participants were awarded with relevant certificates by Mark Richmond representative of the local IOM office, who also wished training participants success. The award ceremony was attended by the Director of Migration Department Zaza Pantsulaia, department and “International Organization for Migration” representatives.
The training was held within the frames of EU funded project- “Capacity Building of the State in Border and Migration Management”. The training was aimed at sharing experience and boosting qualification in the field of illegal migration.