შინაგან საქმეთა სამინისტროს კახეთის პოლიციის დეპარტამენტის დედოფლისწყაროს რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თავისუფლების უკანონო აღკვეთისა და თანხის გამოძალვის ბრალდებით 4 პირი დააკავა.
2003 წელს დაბადებული მ.ბ., 2001 წელს დაბადებული გ.მ., 1989 წელს დაბადებული მ.ს. და პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფი, 1994 წელს დაბადებული თ.ლ. წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ, ძალადობის გამოყენებით, თავისუფლების უკანონო აღკვეთისა და ჯგუფურად ჩადენილი გამოძალვის ბრალდებით არიან დაკავებულები.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულებმა ფულადი სარგებლის მიღების მიზნით, 1972 წელს დაბადებული გ.ც. მისი საცხოვრებელი სახლიდან მოტყუებით გამოიყვანეს, ფიზიკურად იძალადეს და სიცოცხლის მოსპობის მუქარით თავისუფლება აღუკვეთეს.
სამართალდამცველებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დანაშაულის ჩამდენი პირები, მომხდარიდან მალევე დააკავეს.
გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 143-ე მუხლის მე-3 ნაწილის "ა" და "ე" ქვეპუნქტით, ასევე, 181-ე მუხლის მე-2 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტით მიმდინარეობს.

The employees of Dedoplistskaro police division of Kakheti Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operative measures and investigative actions arrested 4 persons for illegal restriction of freedom and money extortion.
M.B. (DoB 2003), G.M. (DoB 2001), M.S. (DoB 1989) and T.L. (DoB 1994), who is under probation, were detained on charges of illegal restriction of freedom and money extortion committed by a group with the use of violence by prior agreement.
The committed crime envisions from 4 to 10 years of imprisonment.
The investigation established that the defendants, in order to receive financial benefits, tricked G.C. (DOB 1972) out of his residential place, physically abused him and restricted his freedom under the threats of killing.
Law enforcement officers, as a result of immediate investigative actions, arrested the perpetrators of the crime shortly after the incident.
The investigation is being conducted under Article 143, Part III, Sub-paragraphs "A" and "E" of the Criminal Code of Georgia, as well as Article 181, Part II, Sub-paragraph "A".