შინაგან საქმეთა სამინისტროს ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო და სამძებრო მოქმედებების შედეგად, 1968 წელს დაბადებული, წარსულში ნასამართლევი გ.ლ. ყაჩაღობის ბრალდებით დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გ.ლ. ქალაქ ოზურგეთში, კოსტავას ქუჩაზე მდებარე კომპანია "ლუკოილის" ავტოგასამართ სადგურში ყაჩაღურად თავს დაესხა ოპერატორს, რომელსაც იარაღის მუქარით გასტაცა ფული - 550 ლარის ოდენობით და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
პოლიციამ, ჩატარებული სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ბრალდებული მომხდარიდან რამდენიმე დღეში დააკავა.

The officers of Ozurgeti Regional Division of the Ministry of Internal Affairs as a result of search and investigative activities on the fact of armed robbery detained previously convicted G.L. (DoB: 1968).
The investigation established that in Ozurgeti at the "Lukoil” gas station located in Kostava Street G.L assaulted the operator threatening with a firearm, stole money in the amount of 550 GEL and fled from the crime scene.
As a result of the search and investigative activities, the Police detained the accused in a few days after the incident.
Investigation is in progress on the fact of armed robbery under the Article 179 of the Criminal Code of Georgia.