შინაგან საქმეთა სამინისტროს გურიის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიული ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ნარკოდანაშაულისთვის 2 პირი დააკავეს.
ნარკოტიკული საშუალების უკანონო გასაღების ფაქტზე 1969 წელს დაბადებული ე.ბ., ხოლო ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა-შენახვისთვის, წარსულში ნასამართლევი 1971 წელს დაბადებული ჯ.ბ. დააკავეს.
პოლიციამ, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ნარკოდანაშაულის გამოსავლენად, რამდენიმე ეტაპად, 40 დღის განმავლობაში განახორციელა კომპლექსური ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებები და ფარული აუდიო-ვიდეო ჩაწერა.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ე.ბ., ქობულეთში არსებულ შპს „ფსიქიკური ჯანმრთელობისა და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრში" მუშაობდა, სადაც ის სამსახურებრივ მდგომარეობას დანაშაულებრივი საქმიანობისთვის იყენებდა და ნარკოტიკულ საშუალებას უკანონოდ ასაღებდა. კერძოდ, ის რეალიზაციის მიზნით, „ფსიქიკური ჯანმრთელობისა და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრიდან" მართლსაწინააღმდეგოდ ეტაპობრივად ეუფლებოდა 860 ბენეფიციარისთვის განკუთვნილ ნარკოტიკს, რომელსაც ჯ.ბ.-ზე უკანონოდ ასაღებდა.
სამართალდამცველებმა, ბრალდებულების პირადი და სამუშაო ადგილის ჩხრეკისას, ნივთმტკიცებად ამოიღეს 22 ცალი 10 მილიგრამიანი შპრიცი, რომლებშიც ნარკოტიკული საშუალება ,,მეტადონი" იყო მოთავსებული. ე.ბ.-ს საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკისას კი ნივთმტკიცებად ამოღებულია 2,5 ლიტრი ,,მეტადონის" ხსნარი, რომელიც სამ პლასტმასის ბოთლში იყო გადანაწილებული.
პოლიციამ, ჩხრეკის ღონისძიების ჩატარების შემდეგ, "შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობისა და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრი" დალუქა.
სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შენახვის, დიდი ოდენობით ნარკოტიკის გასაღებისა და ნარკოტიკის უკანონო შეძენა-შენახვის ფაქტებზე გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის პირველი, მე-3, მე-5 და მე-6 ნაწილებით მიმდინარეობს.

The employees of Guria Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of operational measures and investigative actions, arrested 2 people for drug-related crimes.
E.B. (DoB 1969) is accused of illegal selling of narcotic drugs, while previously convicted J.B. (DoB 1971) is accused of illegal purchase and possession of narcotic drugs.
The police, on the basis of the judge's decision, carried out complex operative-search measures and secret audio-video recording in several stages throughout 40 days in order to detect drug crimes.
The investigation established that E.B. worked at the LLC "Mental Health and Drug Addiction Prevention Center" in Kobuleti, where he abused his position for criminal activities and illegally obtained narcotics. Gradually, he illegally appropriated drugs intended for 860 beneficiaries, which he illegally sold to J.B.
During the personal search and search activities held in his workplace, the law enforcement officers seized 22 units of 10 ml. syringes, full of "methadone" drug. During the search of E.B.'s residence, 2.5 liters of "methadone" solution were removed as evidence. It was divided in three plastic bottles.
After conducting the search event, the police sealed "Mental Health and Drug Addiction Prevention Center LLC".
The investigation into the facts of illegal possession of a particularly large amount of narcotics by misusing powers, illegal selling of drugs, and illegal keeping and purchasing drug substances in large quantities is being conducted under Article 260, III, V and VI parts of the Criminal Code of Georgia.