შსს-ს ცენტრალური კრიმინალური პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ჩატარებული საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოქალაქე გიორგი კლდიაშვილის ავტომობილის და პირადი ჩხრეკისას "პარაბელუმი"-ს სისტემის ცეცხლსასროლი იარაღი ამოიღეს. გიორგი კლდიაშვილმა, ჩატარებული ჩხრეკის შემდეგ, სამართალდამცველებს განუცხადა, რომ აღნიშნული იარაღი იყო მისი საკუთრება და მას ჰქონდა ტარების უფლება. მოგვიანებით, გამოძიების პროცესში, დაკითხვისას, გიორგი კლდიაშვილმა ვერ წარმოადგინა აღნიშნული ცეცხლსასროლი იარაღის ტარების უფლების დამადასტურებელი დოკუმენტი, რის შემდეგაც, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, გიორგი კლდიაშვილი 12 დეკემბერს ცეცხლსასროლი იარაღის მართლსაწინააღმდეგო ტარების ბრალდებით დააკავეს. დაკავებული დროებითი მოთავსების იზოლატორში გადაიყვანეს.
14 დეკემბერს გაიმართა სასამართლო პროცესი, სადაც მოსამართლემ პროკურორის შუამდგომლობა გირაოს შესახებ დააკმაყოფილა და გიორგი კლდიაშვილი სასამართლო დარბაზიდან გაათავისუფლა.
აქვე გვსურს, ხაზგასმით აღვნიშნოთ, რომ სამართალდამცველების მოქმედება გიორგი კლდიაშვილი მიმართ სხვა მსგავსი შემთხვევების ანალოგიური იყო.
შინაგან საქმეთა სამინისტრო გამოხატავს პატივისცემას არასამთავრობო სექტორის, მათ შორის, „IDFI“-ს მიმართ. აღნიშნული ინციდენტი ვერანაირ გავლენას ვერ მოახდენს სამინისტროსა და „IDFI“-ს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე. შს სამინისტრო სამოქალაქო საზოგადოებასთან მომავალშიც იქნება ანგარიშვალდებული.

Officers of Central Criminal Police Department as a result of investigative activities and personal search conducted to Giorgi Kldiashvili and searching activities held in his vehicle, seized Parabelum firearm. After the search Giorgi Kldiashvili stated to the law enforcers that the mentioned firearm belonged to him and had a relevant permit for carrying. In the process of investigation Giorgi Kldiashvili failed to submit relevant document confirming that he had the right to carry the weapon, as a result of which he was taken under arrest on December 12 for illegal carrying of firearm, under the article 236, II part of the Criminal Code and placed at temporary detention isolator.
On December 14 during the trial at the court, Giorgi Kldiashvili was released from custody on bail according to the decision of the judge.
Herewith, Ministry of Internal Affairs would like to state that actions of the law enforcers with regard to Giorgi Kldiashvili was just as same, as it would be against any other ordinary citizen of the country. Ministry respects non-governmental sector, including “IDFI”. The mentioned incident will not have any impact on the existing relations between IDFI and the Ministry of Internal Affairs. Ministry will be accountable to the civil sector in the future as well.