შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ, ალექსანდრე დარახველიძემ, საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ თავშესაფრისა და მიგრაციის საკითხებში ბელგიის სამეფოს სახელმწიფო მდივანს, ნიკოლ დე მურს და დელეგაციის წევრებს მიგრაციის დეპარტამენტში უმასპინძლა.
შეხვედრაზე ალექსანდრე დარახველიძემ და მიგრაციის დეპარტამენტის დირექტორმა, მიხეილ ჩიკვაიძემ სტუმრებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს დეპარტამენტის საქმიანობის, ასევე, უკანონო მიგრაციის წინააღმდეგ ბრძოლისა და საერთაშორისო დაცვის კუთხით არსებული სტანდარტებისა და მიღწეული პროგრესის შესახებ.
ბელგიის სახელმწიფო მდივანმა, ნიკოლ დე მურმა და დელეგაციის წევრებმა, საქართველოში კანონიერი საფუძვლის გარეშე მყოფ პირთა დროებითი განთავსების ცენტრიც დაათვალიერეს და ადგილზე არსებულ სერვისებს გაეცნენ.
საქართველოში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, თავშესაფრისა და მიგრაციის საკითხებში ბელგიის სამეფოს სახელმწიფო მდივანი, დელეგაციის წევრებთან ერთად, ასევე ეწვია თბილისის საერთაშორისო აეროპორტს, სადაც ბელგიელ სტუმრებს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილემ, გურამ დავითაშვილმა უმასპინძლა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს „საქართველოს მოქალაქეების საქართველოდან გასვლისა და საქართველოში შემოსვლის წესების შესახებ კანონში“ შესული ცვლილების შესაბამისად ამოქმედებული ე.წ. გასვლის კონტროლის განხორციელების პროცედურა, სასაზღვრო გამტარი პუნქტის საქმიანობა და სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებზე ისაუბრეს.
სტუმრებმა ასევე დაათვალიერეს თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში არსებული ინფრასტრუქტურა. მათ შესაძლებლობა ჰქონდათ, ადგილზე გასცნობოდნენ მესაზღვრე-კონტროლიორების მუშაობის სპეციფიკას და კინოლოგიური სამსახურის აქტივობები ეხილათ.

The Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze, hosted the State Secretary for Asylum and Migration of the Kingdom of Belgium, Nicole de Moor and the members of the delegation, who are conducting official visit to Georgia, at the Migration Department.
Within the frames of the meeting, the Deputy Minister of Internal Affairs, Aleksandre Darakhvelidze and the Director of the Migration Department, Mikheil Chikvaidze provided the guests detailed information on the activities of the department, existing standards and achieved progress in the field of fight against irregular migration, as well as international protection.
Belgian State Secretary, Nicole de Moor and the members of the delegation visited the Temporary Accommodation Center for irregular migrants and received information on the conditions of the Center and the provided services.
Within the frames of the official visit, State Secretary for Asylum and Migration of the Kingdom of Belgium, together with the members of the delegation visited Tbilisi International Airport. The delegation was hosted by the Deputy Director of the Patrol Police Department, Guram Davitashvili.
During the meeting, the parties discussed the implementation of the amendments to the Law of Georgia on ‘Rules for Georgian citizens on Leaving and Entering Georgia’, so-called ‘exit-control’, activities of the BCP, as well as the prospects of the future cooperation.
The guests had the opportunity to see the infrastructure of the Tbilisi International Airport and the work of the immigration border-controllers, as well as the activities of K9 service.