შინაგან საქმეთა მინისტრის, ვახტანგ გომელაურის განცხადებით, ბათუმში, საცხოვრებელი კორპუსის ნანგრევებიდან 2 ადამიანია ამოყვანილი და ისინი საავადმყოფოში არიან გადაყვანილი.
შინაგან საქმეთა მინისტრის თქმით, ნანგრევებში მოყოლილია დაახლოებით 10 მოქალაქე. ვახტანგ გომელაურმა ბათუმში, მედიასთან კომენტარი გააკეთა.
"გიდასტურებთ, ორი ადამიანია, ორივე ცოცხალი იქნა ამოყვანილი, მძიმე მდგომარეობაში, თუმცა კონტაქტურები, ორივე გადაყვანილი არიან საავადმყოფოში. სავარაუდოდ, ერთი ადამიანის ცხედარია ნანახი, დამიზუსტებენ ახლა. ჩვენი ვარაუდით, დაახლოებით 7-8 კაცი, 10 კაცზე მეტი არ უნდა იყოს შიგნით. ვმუშაობთ მთელი ღამე და გაგრძელდება მუშაობა თუნდაც ხვალამდე, სანამ არ დასრულდება და ბოლომდე არ მივიყვანთ სამუშაოებს.
ძალიან დიდი მასაა და ფრთხილად მუშაობენ, იქიდან გამომდინარე, რომ გადარჩენილი ადამიანი ჩვენ არ დავაზიანოთ. მძიმე სამუშაოა, კიდევ ხაზს ვუსვამ, იქედან გამომდინარე, რომ ორ კორპუსს შუა დგას ეს ჩამონგრეული კორპუსი. ორივე მხრიდან მუშაობენ, ხედავთ, რომ აქტიურად მუშაობენ, როგორც ტექნიკა, ასევე, ტრაქტორები. ყველაფერს ვაკეთებთ, რომ, რაც შეიძლება სწრაფად მოხდეს ამ ყველაფრის - ამ ბეტონების და ე.წ. სინკარების გადმოლაგება, რომ ადამიანი, თუ ცოცხალი გადარჩა, სწრაფად ვუშველოთ, გადავიყვანოთ საავადმყოფოში.
რაც შეეხება ბავშვებს, ინფორმაციით, უნდა იყოს 2 ან 3 ბავშვი, როგორც მეზობლები გვეუბნებიან, ოღონდ ჯერ ვერაფერს ვერ გიდასტურებთ.
ორი ადამიანი იქნა ამოყვანილი, მძიმედ არიან, მაგრამ ცოცხლები, კონტაქტური და გადაყვანილი არიან საავადმყოფოში. როგორც მომახსენეს ახლა მაშველებმა, ერთი ადამიანის ცხედარი უნდა იყოს ნანახი, ვერ გიდასტურებთ 100 პროცენტით. რასაც ახლა ვაზუსტებ, დაახლოებით 10 კაცზე მეტი არ უნდა იყოს მოყოლილი", - განაცხადა ვახტანგ გომელაურმა.
ტერიტორიის ნანგრევებისგან გაწმენდა და აქტიური საძიებო-სამაშველო ღონისძიებები უწყვეტ რეჟიმში გრძელდება.

According to the Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, 2 people have been rescued from the ruins of a residential building in Batumi and taken to the medical facility.
According to the Minister of Internal Affairs, about 10 citizens are trapped under the rubble.
Vakhtang Gomelauri made a comment on the recent developments in Batumi for the media representatives.
"I can confirm that two people were rescued, they are alive, but in poor condition, they are conscious, both of them were transferred to the hospital. We assume that the third citizen was also found but already deceased. The information is being clarified at the moment. We assume that approximately 7-8 people - not more than 10 should be under the rubble. We will work all night and tomorrow as well until we finalize the rescue operation.
There’s a large mass of ruins and rescuers have to be cautious, so that not to harm the survivors. It's a hard work I would like to outline, owning to the fact that the building is located right in between the two residential buildings. You can see that they are working from both sides, both equipment and tractors are actively involved in the operation. We do our best to clear up the area from these concrete panels as quickly as possible in order to provide assistance to the survivors and transfer them to the medical facility on time.
As for the children, we have the information that 2 or 3 children are caught under the debris as neighbors tell us, but nothing can be confirmed yet.
Two people have been rescued, they are in critical condition, but they are alive and conscious after being taken to the hospital. As I was told, rescuers have found the body of one person, however I am not able to confirm the information by 100 percent. What I can confirm is the fact that up to 10 people are trapped under the ruins" – stated the Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri.