აშშ-ში, კალიფორნიის შტატის ქალაქ ლოს-ანჯელესში, „მსოფლიო პოლიციისა და სახანძრო სამსახურის სპორტული ოლიმპიადა 2017“-ში მოასპარეზე ქართველმა სპორტსმენმა პოლიციელებმა ოლიმპიადის პირველივე დღეებში 3 ოქროს და 6 ვერცხლის მედალი მოიპოვეს.
თავისუფალი სტილით მოჭიდავე იოსებ ხუციშვილმა ოქროს მედალი მოიპოვა. მან 86 კგ წონით კატეგორიაში იასპარეზა, ფინალურ ორთაბრძოლაში რუს მოჭიდავეს სძლია და პირველი ადგილი დაიკავა. ასევე, თავისუფალი სტილით ჭიდაობაში იასპარეზეს - ლუკა კურტანიძემ 125 კგ წონით კატეგორიაში, ხოლო ბელდუხ გავაშელიშვილმა 97 კგ წონით კატეგორიაში. ორივე მათგანმა პირველი ადგილი და ოქროს მედალი მოიპოვა.
ძიუდოისტმა ნოდარ მჭედლიშვილმა 90 კგ წონით კატეგორიაში ვერცხლის მედალი აიღო. 100 კგ წონით კატეგორიაში მოასპარეზე ალექსი დავითაშვილმა, ასევე, ვერცხლის მედალი მოიპოვა.
მოცურავე გიორგი ბერძენიშვილმა ოლიმპიადაზე სხვადასხვა სტილით ცურვაში მიიღო მონაწილეობა და 4 ვერცხლის მედალი აიღო.
„მსოფლიო პოლიციისა და სახანძრო სამსახურის სპორტული ოლიმპიადა 2017“-ში შს სამინისტროს 12 თანამშრომელი სპორტის 7 სახეობაში ასპარეზობს. ოლიმპიადა 16 აგვისტოს დასრულდება.

During "World Police and Fire Games 2017", which is being held in Los Angeles, USA Georgian sportsman gained 3 gold and 6 silver medals in the first days of the Olympics games.
Ioseb Khutsishvili won the gold medal in free style wrestling. He competed in 86 kg weight category, and defeated Russian wrestler in the final fight, taking the first place. In the freestyle wrestler, Luka Kurtanidze competed in 125 kg weight category and Beldukh Gavashelishvili in the 97 kg weight category, both of them won the first place and earned gold medals.
Judoist Nodar Mchedlishvili took the silver medal in the 90 kg weight category as well as Aleksi Davitashvili in 100 kg weight category.
The swimmer Giorgi Berdzenishvili took part in various types of swimming contests swimming and took 4 silver medals.
12 employees of the Ministry of Internal Affairs of Georgia are involved in 7 types of sports in "World Police and Fire games 2017". The Olympics will end on August 16.