შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილე - ალექსანდრე დარახველიძე საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფ, ეუთოს დემოკრატიული ინსტიტუტებისა და ადამიანის უფლებათა ოფისის (ODIHR) დირექტორს - მატეო მეკაჩის შეხვდა.
შეხვედრაზე ალექსანდრე დარახველიძემ სამინისტროში განხორციელებულ იმ რეფორმებსა და ღონისძიებებზე გაამახვილა ყურადღება, რომლებიც ანტიდისკრიმინაციული პოლიტიკის გატარებას, ასევე, გენდერული ნიშნით ჩადენილი დანაშაულების წინააღმდეგ ეფექტიან ბრძოლას უზრუნველყოფს. მხარეებმა განიხილეს საგამოძიებო და საპროკურორო საქმიანობის გამიჯვნასთან დაკავშირებული საკანონმდებლო ცვლილებები.
ალექსანდრე დარახველიძემ და მატეო მეკაჩიმ ასევე ისაუბრეს სამინისტროსა და ადამიანის უფლებათა ოფისს (ODIHR) შორის თანამშრომლობის საკითხებზე. მინისტრის მოადგილემ ხაზი გაუსვა, რომ საქართველოსთვის მნიშვნელოვანი და პრიორიტეტულია ეუთოს ინსტიტუტებთან ურთიერთობა და მომავალში აღნიშნული თანამშრომლობის გაღრმავების მზაობა გამოხატა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ავსტრიის რესპუბლიკაში, საქართველოს მუდმივი წარმომადგენელი ეუთოსა და ვენაში განლაგებულ სხვა საერთაშორისო ორგანიზაციებში - ქეთევან ციხელაშვილი, ეუთოს დემოკრატიული ინსტიტუტებისა და ადამიანის უფლებათა ოფისის (ODIHR) დირექტორის წარმომადგენელი ვენაში, სპეციალური მრჩეველი - პეტერ მოსოპი და სამართლებრივი საკითხების ოფიცერი -კარინ სიმონსენი.

The Deputy Minister of Internal Affairs - Aleksandre Darakhvelidze met with the Director of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) - Matteo Mecacci, paying official visit to Georgia.
Within the meeting, Aleksandre Darakhvelidze emphasized on the measures and reforms implemented within the Ministry, in order to ensure anti-discriminative policy, as well as to fight effectively gender-based violence. Parties discussed legislative package separating investigative and prosecutorial activities.
Aleksandre Darakhvelidze and Matteo Mecacci also talked about cooperation between the Ministry and the Office of Human Rights (ODIHR). The Deputy Minister emphasized the importance and significance of cooperation with OSCE institutions, and expressed readiness to enhance such cooperation in the future.
The meeting was also attended by the Ambassador of Georgia to the Republic of Austria, Permanent Representative of Georgia to the OSCE and other international organizations based in Vienna - Ketevan Tsikhelashvili, Representative of the Director-General of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) in Vienna, Special Adviser - Peter Mosop, Legal Officer - Karin Simmonsen.